שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

החזר מס – מדוע אנשים נרתעים מלבקש החזר מס?


גיל דור

גיל דור, Webfocus בניית אתרים, קידום אתרים במנועי החיפוש

 
 

 

אזרחים רבים אינם מודעים או נרתעים מלבקש החזר מס, כאשר למעשה, ממתינים להם בקופת המדינה מאות ואף אלפי שקלים המגיעים להם בהחזרים.  בהתחשב בעובדה שהמדינה לא בדיוק מפרסמת את העובדה שניתן ורצוי לבקש החזרי מס כמעט כל שנה, אזרחים רבים אינם מודעים כלל לעובדה שמגיעים להם כספים ולפיכך, אינם טורחים לבקש החזרי מס. בפועל, מרבית האזרחים המודעים לזכויותיהם בתחום המיסוי, הינם עצמאים או שכירים שמשכורתם עולה על שישים אלף שקלים שהם אחוז קטן יחסית מהאוכלוסייה.

לכאורה, אדם מן השורה שעובד כשכיר ואינו מיוצג על ידי רואה חשבון או יועץ מס, לא צריך להגיש דו"חות שנתיים למס ההכנסה ומכאן שאין לו כמעט אינטראקציה עם רשויות המס, והמעביד שלו הוא זה שאחראי לגבות את המס ממנו ולהעבירו לרשות המיסים. בפועל, במקרים רבים, המס שנגבה מהעובד, אינו משקף את אחוז המס שצריך להיות משולם בפועל בהתחשב בנסיבות מסוימות או בהוצאות מסוימות עליהן ניתן לקבל החזרי מס.

מיתוסים נפוצים המרתיעים שכירים מלבקש החזר מס:

ישנם מיתוסים מסוימים המרתיעים את אוכלוסיית השכירים מלבקש החזר מס. בראש ובראשונה, תהליך בקשת החזר מס נתפס כארוך, רווי בבירוקרטיה ומסובך. באופן עקרוני, זו אינה המציאות. למעשה, ניתן לגשת עצמאית לסניף מס ההכנסה הרלוונטי, למלא טפסים, להציג אישורים ותלושי משכורת, ולהגיש את הטפסים בעצמכם. במידה והתהליך נראה לכם מסובך, ישנן חברות מתווכות, רואי חשבון ויועצי מס שישמחו לעשות עבורכם את השירות הזה בתמורה לעמלה קבועה או אחוזים מסכום ההחזר שתקבלו. במקרים רבים זוהי אופציה משתלמת שכן זהו כסף שלא ציפיתם לו, וייחסכו מכם פיתולי הבירוקרטיה, המעקב אחרי הטיפול בתיק, השגת האישורים וההתרוצצויות.

מיתוס נוסף, מתבטא בכך שעובד בטוח כי המעביד אינו טועה בחישוב המס שלו. ולפיכך, אין טעם בבקשת ההחזרים. למעשה, עובדים רבים חוששים כי במידה ויבקשו החזר, ייתכן ויידרשו לשלם במקום זה מס נוסף. בדיקה מקיפה לזכאות קבלת החזרי מס, על ידי חברה מוסמכת, יכול למנוע תשלום מס עודף, ואף לברר עבורכם מה מידת זכאותכם, אם קיימת. ובמידה ואתם לא זכאים או שאתם נדרשים לשלם מס עודף, לא להגיש את הבקשה לקבלת החזר מס.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה