שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

החשיבות של בחירת קרן השתלמות


אמנון
 
 

התחום של חסכון לפנסיה מעסיק כל אדם (או לפחות אמור להעסיק אותו) בכל גיל, בכל תחום עיסוק ובכל עבודה. כל אחד אמור שיהיה לו ביטחון כלכלי לקראת הגעתו לגיל הפרישה מהעבודה, גם אם גיל זה נראה עדיין רחוק ושיש עוד זמן רב עד להגעתו. קרן השתלמות היא אחת מהדרכים לחסוך לגיל הפנסיה ונחשבת כאפיק השקעה סולידי ובטוח לטווח קצר או בינוני.

ישנן קרנות רבות אשר יכולות להיחשב בתור קרן פנסיה. קרנות ההשתלמות אינן נחשבות כך באופן מלא אך במקרים מסוימים גם הן יכולים להיחשב כחסכון המתאים לקראת היציאה של העובד לגמלאות. על פניו מדובר בחסכון כספי לשם ביצוע השתלמויות מקצועיות בתחום העיסוק של העובד אשר אמורות לקדם אותו מבחינה מקצועית ולהביא לידי כך שיהיה מומחה או איש מקצוע בכיר בתחומו. בפועל, לעיתים אין שימוש בכספי הקרן לצורך כך ואז בתום שש שנים מתחילת ההפקדות בה - משוחררים הכספים ממנה לרשותו של העובד.

למה דווקא קרן השתלמות?

ראשית, כל עובד יכול ורשאי לחסוך כסף לצורך קידומו המקצועי והעמקת הידע המקצועי שלו. יתרה מכך, במידה והעובד שכיר בחברה או ארגון - גם המעסיק שלו יפריש עבורו מדי חודש סכומים לטובת קרן השתלמות וכך יצטברו שם סכומי כסף מכובדים מאד. על מנת לנצל את הכספים לצורך השתלמות מקצועית יש למשוך אותם תוך שלוש שנים מיום ההצטרפות לקרן. במידה ולא בוצע שימוש בכספים לצורך כך - ישתחרר סכום הקרן במלואו לזכות העובד בתום שש שנים של הפקדות.

במידה ושש שנים אלה הסתיימו לקראת צאתו של העובד לגמלאות, הרי שהכסף שהשתחרר יכול לשמש אותו בתור קרן פנסיה שקיבל ולספק לו סכום גדול של כסף כדי למשוך ממנו מדי חודש את הסכום הדרוש לו למחייה ומותרות. כך יוכל לחשב האם סכום זה, בתוספות לקצבאות שהוא עשוי לקבל בנוסף יספיק לו למחייה לאחר שיסיים לעבוד במקום עבודתו. כך בעצם קרן ההשתלמות מתפקדת בתור חסכון לפנסיה ומסייעת לגמלאי להסתדר מבחינה כלכלית.

לא לוותר על קרן השתלמות

לבחירה בקרן ההשתלמות כאפיק חסכון יש חשיבות רבה, שכן מדובר באפיק השקעה סולידי ונוח שכל עובד יכול לעשות בו שימוש ולהרוויח לא מעט כסף. כאשר גם המעסיק שותף להעברת הכספים אל קרן השתלמות נצברים לזכות העובד סכומים מכובדים שיסייעו לו רבות עת הוא יפסיק לעבוד ויזדקק להם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה