שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2556
מאמרים: 7609
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

היתרונות שבייעוץ פיננסי


גבע בראט

גבע בראט

 
 

 

כיום אנו נמצאים בעידן בו לא רק עסקים גדולים נזקקים לשירות ייעוץ עסקי, אלא גם עסקים בינוניים וקטנים, המעדיפים שלא לפעול באופן עצמאי במיוחד כאשר מדובר בפרשת דרכים של העסק, וישנו הצורך בקבלת החלטה גורלית, אם לשם מינוף והתרחבות ואם לשם התייעלות והבראת עסק כושל. רבים סבורים כי ניהול מוצלח של חברה או עסק מתמצה במכירות גבוהות, ייצור או שירות, כשלמעשה ההצלחה באה לידי ביטוי בפרמטרים רבים נוספים כמו השליטה בתזרים המזומנים, תוכניות עסקיות, מסגרות האשראי וניהול משא ומתן מול גורמים בנקאיים, מינוף תוך בחינת הזירה העסקית בה העסק מצוי בתמונה כוללת לאחר אומדן המצב אצל יתר המתחרים, מיצוי הזדמנויות עסקיות וכדומה. ישנם לא מעט בעלי העסקים הקטנים בארץ אשר הינם מקצועיים בעלי מומחיות בתחומם, ואולם בשל חוסר הכוונה פיננסית, הם מוצאים את עצמם מול עסק כושל על אף הפוטנציאל הגלום בעסק והלקוחות הרבים, זאת בשל העדר תשומת לב להתנהלות השוטפת של עסק, העשויה להוביל לכשלים בתחומים קריטיים וירידה בהכנסות.

השלביםבתהליך הייעוץ הפיננסי 
שירותי ייעוץ פיננסי מוענקים מבחינה חיצונית ואובייקטיבית, בהבנה שהחשיבה מחוץ לקופסא מניעה לגיבוש אלטרנטיבות שלא בהכרח קיימים בתוך העסק. השירות של ייעוץ פיננסי כולל בחינה פרטנית וכוללת של העסק תוך התייחסות להשלכות של הפעולות העסקיות בעבר על מצבו הפיננסי של העסק בהווה. במידה ומדובר על עסק בשלבי הקמתו, ייעוץ פיננסי זה יחל משלב היזמות ובחינת הרעיון העסקי, הרכבת תוכנית של ניהול תזרים מזומנים, ובניית מודל פיננסי. הייעוץ מוענק החל משלב היזמות וכלה בשלבים מכריעים בו נתון עסק קיים. הייעוץ מוענק לאחר ביצוע מספר שלבים, החל משלב ניתוח מהלכי החברה בעבר עד למצבה בהווה, בחינת נקודות חוזק ותורפה, בחינת הזירה העסקית הכוללת את הספקים, המתחרים והלקוחות. בנוסף נבחן המבנה התפעולי של החברה, המבנה הארגוני, מצבת כוח האדם, שיטות התמחור, בחינת האשראי וההתנהלות של תזרים המזומנים. השלב הסופי בייעוץ הפיננסי יהיה מתן כלים עבור התנהלות עסקית נכונה.

הייעוץ הפיננסי לעומת הליווי העסקי המתמשך

סקרים סטטיסטים הציגו נתונים כי הרוב המכריע של הכישלונות העסקיים נובע מניהול כושל בשל חוסר ידע. מרבית מבעלי העסקים שוכרים שירותי ייעוץ פיננסי כשהעסק כבר נתון בקשיים, בשל ההתנהלות הכושלת, כשלעיתים מדובר בעסקים הנמצאים רגע לפני סגירתם. אחרים שוכרים את שירותי הייעוץ העסקי בעת הצורך בקבלת החלטות הרות גורל עבור העסק שברשותם, והייעוץ אשר ניתן הינו נקודתי. ואולם, כאשר מדובר בשוק דינמי, הנתון כל העת לשינויים, עולה הצורך בליווי פיננסי מתמשך לאורך זמן במטרה לא רק להעביר את העסק על פני מכשולים, אלא לקדם ולמנף אותו, כאשר בכל עת מוצבים יעדים ואתגרים חדשים.בעת תהליך הליווי העסקי נבחן כל העת ניהול הכספים ודו"ח תזרים המזומנים השוטף, נבחנת גם ההתנהלות השוטפת מול המערכת הבנקאית, ובמידת הצורך גם ניהול משא ומתן על מנת לזכות בתנאים מועדפים.בנוסףלכל אלו נערכות כל העת בחינות להיערכות מול קשיי נזילות בתיאום מראש עם הבנקים, בין אם מדובר בקשיים תקופתיים ובין אם מדובר בקשיים אשר אינם ניתנים לחזוי. במידה ואתם זקוקים לייעוץ בכל הקשור לעסק או החברה שברשותכם, צרו קשר, ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה