שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואה בערבות המדינה לכיסוי התחייבויות


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

פרט למסלולים הרגילים של הקרן( מסלול הון חוזר/השקעות), הקרן מעודדת לעיתים שימוש בכספי ההלוואה לכיסוי התחייבויות של בעל העסק לבנק. יש לשים לב שהלוואה מסוג זה צריכה להיות בחלקה מושקעת בעסק עצמו (לשם קניית ציוד/ מכונות/ פיתוח עסק וכו'). נציין בנוסף שהלוואת הקרן לכיסוי התחייבויות, אינה כולל בתוכה כיסוי חובות בנקאיים, חובות לרשות המיסים, חובות לרשויות המשללה או לרשויות המקומיות וכו'.

 

עד לאיזה סכום ניתן לבקש הלוואה לכיסוי האובליגו?

כאשר עסק פונה לקרן לשם בקשת הלוואה בערבות המדינה לכיסוי אובליגו, סכום הכסף שיינתן לו( במידה וייאושר), יהיה עד 50% מסכום ההלוואה כולה. ניקח לדוגמא בעל מסעדה, שסך הכנסותיו החודשיות מסתכמות ב4.5 מליון ש"ח, בעל עסק זה יוכל לקחת הלוואה של עד 500 אלף ש"ח. נניח שלבעל המסעדה קיימת הלוואה בבנק על סך 400 אלף ש"ח, אשר אותה הינו מעוניין לכסות מכספי ההלוואה. עפ"י תנאי הקרן בעל העסק יוכל לכסות את חלק מההלוואה הבנקית בעזרת 50% מההלוואה בערבות המדינה אותה הוא קיבל( ז"א 250 אךף ש"ח). במצב החדש, לבעל העסק יהיו שני הלוואות, אחת בערבות המדינה על סך 250 אלף ש"ח, בתנאי ריבית נמוכים יותר ותנאי פריסה נוחים יותר מההלוואה המקורית. ו150 אלף ש"ח נותרים אותם ימשיך לשלם בתנאי ההלוואה המקורית.

 

לבנקים לקרן אין עניין לאשר הלוואות לכיסוי אובליגו

ברוב המקרים הקרן אינה מאשרת הלוואות בערבות המדינה לבעלי עסקים אשר מעוניינים להפנות חלק מכספיי ההלוואה שלהם לכיסוי אובליגו, ולכך קיימות מספר סיבות:

הקרן מעדיפה לעודד צמיחה בקרב עסקים קטנים ובינוניים ומעדיפה להתמקד בהענקת הלוואות לשם פיתוח, השקעה וצמיחת העסק, ולא לכיסוי אשראי בנקאי. כדי שיהיה סיכוי טוב יותר לאישור בקשת ההלוואה, רציונל הבקשה צריך להתבסס ברובו על השקעה ופיתוח העסק, וכיסוי האשראי הבנקאי צריך להיות סיבה משנית בלבד.

הבנקים אשר עובדים יחד עם הקרן אינם מעוניינים לאשר הלוואות בערבות המדינה עם מרכיב של כיסוי אובליגו, משום שבדרך זו הבנק פוגע בעצמו וברווחיות שלו, עקב הסיבה הפשוטה שבעל העסק שלקח את ההלוואה המקורית בריבית גבוהה יותר, כעת יקבל את אותו הסכום בריבית נמוכה בהרבה, ובפועל יחזיר פחות כסף לבנק.

החיסכון של העסק מהחלפת ההלוואה הרגילה בהלוואה בערבות המדינה עם מרכיב של כיסוי אובליגו, צריך להיות משמעותי. ואם הדבר אינו מתקיים ברוב המקרים הבקשה לא תאושר.

 

הנחיות לעסק בעת גיוס הלוואה בערבות המדינה עם מרכיב לכיסוי אובליגו

מומלץ לבדוק בעזרת יועץ פיננסי האם יש כדאיות לסגור את ההלוואה והאם קיים חסכון משמעותי. במילים אחרות יש להציג הוכחה לכך שהריבית בהלוואה המקורית של בעל העסק גבוהה בהרבה מהריבית של ההלוואה בערבות המדינה ( עד פריים+3.5%).

כדאי לבקש לסגור הלוואות בבנקים שאינם עובדים עם הקרן( בנקים שאינם: פועלים מזרחי, מרכנתיל ואוצר החייל), וכך לא יהיה ניגוד אינטרסים בוועדת האשראי של הקרן, והיסכוי לקבל אישור מהועדה הסופית יגדל.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה