שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואה חוץ בנקאית


tal levin
 
 

 

הלוואה חוץ בנקאית-  מה זה אומר?

אנשים רבים חושבים שישנה כתובת אחת ויחידה לצורך קבלת הלוואה- הבנק. הדבר כמובן שגוי מיסודו. גם בן משפחה יכול להלוות כסף. כמו כן, חברות אשראי, גופים שונים וחברות שונות עשויות להיות כתובות שכיחות ביותר לצורך קבלה של הלוואה. סוג זה של מקורות מימון לצורך לקיחת הלוואות נכלל תחת הכותרת של הלוואה חוץ בנקאית. אכן, כל הלוואה שנלקחת מגורם שאינו הבנק, היא למעשה הלוואה חוץ בנקאית והיא מן הסתם מלווה בתהליכים והשלכות שונות במקצת מהלוואות בנקאיות סטנדרטיות. כמו כן, כדאי מאד לדעת ששימוש ב- הלוואה חוץ בנקאית לעיתים עשוי להתגבר על מצבים בהם הבנק מסרב להלוות לכם כסף. הלוואה חוץ בנקאית "עוקפת" את הבנק ויכולה לשמש פיתרון מצוין במצבים רבים.

הלוואה חוץ בנקאית- יתרונות:

יתרון 1

כפי שכבר הוזכר, תפקידה הגדול של הלוואה חוץ בנקאית הוא הצבת אלטרנטיבה להלוואות השכיחתו והמוכרות מהבנק. ללא הלוואה חוץ בנקאית , הבנק היה הגורם היחיד ממנו היה ניתן ללוות סכומי כסף וכך, הבנק היה יכול להקשות על התהליך כרצונו, לקובע ריבית לפי ראות עיניו כדומה. האלטרנטיבה שמציעה הלוואה חוץ בנקאית תורמת רבות לתחרות בתחום, ועם התחרות, באים בדרך כלל התנאים היותר נוחים.

יתרון 2

יתרון נוסף ובולט בכל הקשור להלוואות חוץ בנקאיות נוגע לאפשרות של קיצור התהליך. בנקים יכולים להעביר את המלווים דרך "מסע ייסורים" של בירוקרטיה שאינה נגמרת. לעומת זאת, הלוואות חוץ בנקאיות מאפשרות ליהנות מתהליכים מהירים בהרבה. המסמכים הנדרשים וכן מידת ההתערבות של הגורם המלווה עשויים להיות מעטים יותר באופן משמעותי ובכך להקל עליכם את תהליך קבלת ההלוואה.

יתרון 3

מתן הלוואות על ידי בנקים עשוי להיות סלקטיבי ביותר. לעומת זאת, גופים שאינם בנק, עשויים להעניק הלוואות במקרים רבים יותר ולצורך מטרות שונות. כמו כן, בשונה מהבנקים, גופים אלה עשויים שלא להתעניין במטרת ההלוואה ובכל להקל עליכם.

הלוואה חוץ בנקאית- חסרונות:

כמובן שהלוואות חוץ בנקאיות מגיעות גם עם מספר חסרונות.

חיסרון 1

יש לעשות בירור מקיף ביותר על הגוף המלווה. הבנק מהווה גוף מוכר ואחראי שינהג איתכם בהגינות. לעומת זאת, הלוואת חוץ יכולה לערב גורמים שאינם פועלים בהתאם לחוק ואתם יכולים להסתבך קשות.

חיסרון 2

לעיתים רבות, גופים שמעניקים הלוואה חוץ בנאית מקפידים לתת את ההלוואה על סכומי כסף קטנים יותר. כך, לצורך מטרות גדולות שדורשות השקעה כלכלית של מאות אלפי שקלים, תצטרכו להתאמץ מאד בכדי למצוא גורם חיצוני לבנק שיסיע לכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה