שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואה לכל מטרה פרטית


אמנון
 
 

 

הלוואת ניתן לקבל ממקורות שונים. אם בעבר היה נהוג לגשת לבנק ולקחת ממנו הלוואה בהתאם לתנאים שהבנק הציב כיום השתכלל השוק ונוספו שחקנים רבים. יחד עם זאת כדאי לשקול אפשרויות נוספות כמו לקחת הלוואה לכל מטרה מקרובי משפחה וכך אין צורך לרוב לשלם ריבית פריים או כל ריבית אחרת וניתן להחזיר בהתאם לתנאים המסוכמים בתוך המשפחה וכמובן לא משפיעים עם מסגרת האשראי בבנק.

יש כאלה הנוהגים לקחת הלוואה מיידית מחברים ואז נהוג לחתום על מסמך מחייב בין החברים בו מגדירים את הפרטים כמו סכום ההלוואה, מועד החזרת ההלוואה, האם מצרפים ריבית כלשהי כמו בנק המוסיף ריבית פריים או שמחזירים רק את סכום ההלוואה וכד'. חשוב לדעת כי כדאי לשקול לקחת הלוואה לכל מטרה ממקום העבודה וכך ניתן לקבל מקדמה על חשבון משכורת, הלוואה מיידית אותה מחזירים לבעל העסק או במקרה של עובדים העובדים בארגונים גדולים כמו עובדי מדינה וכו' ניתן לקבל הלוואות בתנאים משופרים לרוב עם ריביות נמוכות יחסית כחלק מההטבה אותה מעניק מקום העבודה ובמסגרת הסדריו עם הבנקים השונים עמם הוא פועל.

בדיוק כמו שרוכשים סלון חדש לבית, גם בתחום ההלוואות כדאי להיכנס מעט לעומק ולנסות ולהבין מה הם תנאי ההלוואה המוצעים, מהם תנאי ההחזר, מה המשמעות של הריבית ומי עומד מאחורי ההלוואה. יש הלוקחים הלוואות בשוק האפור, בעיקר כאשר אין ברירה אחרת והבנקים או מקורות המימון החוץ בנקאי מסרבים לתת הלוואה או לא מאשרים הלוואה בסכום הנדרש. גם בהלוואה מהשוק האפור יש לבדוק היטב את תנאי ההלוואה ולבחור בקפידה ממי לוקחים הלוואה והאם יש ביטחון כי לוקח ההלוואה יוכל להחזיר את ההלוואה ולא להסתבך במשפטים או גרוע מזאת, באיומים ולחץ מגורמים פליליים.

להישאר במשפחה

במידת האפשר כדאי לקחת הלוואה לכל מטרה בחוג המשפחה או החברים. זוהי המסגרת הגמישה ביותר בה לא נהוג לחשב ריביות שונות כמו ריבית פריים וריביות אחרות, ניתן להגדיר מועד גמיש להחזר ההלוואה ובמקרה שנקלעים לקשיים ניתן לרוב להאריך את מועד ההחזרה. הלוואות במשפחה לא משפיעות על האובליגו בבנק וכך ניתן לממן את הצורך המיידי כמו שדרוג הרכב, שיפוץ לבית, מימון אירוע משפחתי וכד'.

הלוואה ממקום העבודה

רבים מתביישים לבקש הלוואה ממקום העבודה אך כדאי לדעת כי לרוב מדובר בהלוואות משתלמות. בעל העסק מרגיש בטוח מכיוון שהוא יכול לקזז את ההלוואה ממשכורות עתידיות ובמידה והוא מאשר את ההלוואה הוא זוכה לאמון העובד ולעובד חרוץ יותר. בארגונים גדולים יש בדרך כלל הסכמים ותנאים משופרים לעובדי הארגון בלקיחת הלוואה מיידית עם ריביות כמו ריבית פריים נמוכה יחסית ובהתאם להסכם שבין הארגון לבנק העובד עמו. כך למשל יכולים ליהנות עובדי המגזר הציבורי מהלוואות בתנאים נוחים אך לרוב מדובר על הלוואות בסכומים נמוכים התואמים את משכורת העובד.

הלוואה מחברת האשראי

אחת הדרכים הקלות לקבל הלוואה לכל מטרה באופן מהיר ובשיחת טלפון בלבד היא ליצור קשר עם חברות האשראי. על מנת לקבל תנאים טובים כדאי לקחת את ההלוואה מחברת האשראי ממנה יש למבקש ההלוואה כרטיס אשראי בו הוא עורך את רוב רכישותיו. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה