שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואה מערבות המדינה לצרכי הון חוזר


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

לקרן בערבות המדינה המעניקה הלוואות לעסקים בערבות המדינה יש מספר מסלולים המיועדים לעסקים קיימים. אחד המסלולים הפופולאריים ביותר בקרן הוא מסלול הון חוזר בו עסקים יכולים לגייס הלוואת מדינה להון חוזר כמעט לכל מטרה של מימון עסקי.

יותר עסקים מגייסים הלוואות הון חוזר מאשר הלוואות בכל מסלול אחר, זאת על פי נתונים שונים שהתפרסמו לציבור על ידי הקרן. הסיבה למה יותר עסקים מגייסים הלוואות של הון חוזר על פני הלוואות להשקעה למשל בקרן פשוטה, עסקים היום זקוקים הרבה יותר מימון לפעילות השוטפת מאשר להשקעה בעסק. בעוד שהשקעה בעסק הוא נושא חשוב, עסקים מתרכזים על הישרדות יומית מבחינת התזרים.

3 מקרים שכיחים שעסקים מגייסים הלוואות בערבות המדינה של הון חוזר

1. הלוואת הון חוזר לפער תזרים - מוסר התשלומים בישראל לא נמצא במקום יעיל והרבה עסקים קטנים כתוצאה מכך סובלים מפערי מימון ארוכים. היום תתקשו למצוא עסק קטן שלא צריך לממן את תנאי אשראי הלקוחות שלו, שמתחיל משוטף+3 ונגמר אי שם בשוטף+120 ומעלה. עסקים כאלו צריכים את הקרן בערבות המדינה על מנת לשרוד את החודשים עד לקבלת ההכנסות מהלקוח.

2. הלוואה בערבות המדינה לייבוא – הרבה עסקים בתחום המסחר רוצים הלוואות מערבות המדינה בכדי לבצע ייבוא. בגלל שלייבוא צריך הרבה מזומן, יש לבצע עסקאות גדולות ולשלם מראש, האפשרות של הרבה עסקים לייבא סחורה זה באמצעות גיוס הלוואות.

3. עזרה מהמדינה במצוקה תזרימית – הרבה עסקים פונים לקרן בערבות המדינה על מנת לקבל סיוע מהמדינה במצבים של מצוקה תזרימית כגון ירידה בהכנסות, גידול בחובות העסק לספקים וכו'. במקום לגייס הלוואות גישור ולבצע ניכיונות שיקים בריבית גבוהה, עסקים מקבלים הלוואה ארוכת טווח בתנאים נוחים מהמדינה על מנת להתמודד מול המצוקה הנקודתית בתזרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה