שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואה של בנק מול הלוואה של חברת האשראי


אמנון
 
 

היחסים שלנו עם הבנק כוללים עליות ומורדות. כגוף פיננסי שואף הבנק להבטיח את היכולת שלו לקבל את הכספים שהוא מלווה לנו ואילו אנחנו כלקוחות שואפים לקבל תנאים טובים בניהול החשבון בצורה הרווחית ביותר. לעתים האינטרסים של הבנק אינם תואמים את האינטרסים שלנו, מה שיותר קונפליקטים ומתחים ביחסים עם הבנק. כגוף פיננסי גדול ברור לכל שידו של הבנק היא על העליונה וביכולתו להחליט לאפשר או לא לאפשר הלוואות בתנאים כאלו ואחרים על פי שיקול דעתו.

מה האפשרויות?

לקיחת הלוואות יכול להתבצע ישירות מול הבנק או דרך חברת האשראי, מה שמכונה הלוואה חוץ בנקאית. לכל אחת מהדרכים יש יתרונות וחסרונות שקשורים לגובה הסכום שנוכל לקבל, גובה הריבית, תנאי ההחזר, אופי התהליך והשפעת לקיחת ההלוואה על הניהול הפיננסי של חיינו. חשוב להבין שכאשר אנחנו לוקחים מהבנק הלוואה לכל מטרה אנחנו בעצם מבצעים פעולה שמשפיעה על האשראי שלנו תוך הבנק.

המסלול הבנקאי

בין אם כאנשים פרטיים ובין אם כבעלי עסקים, מתן אשראי מהבנק משמעו שלא נוכל בהמשך לקבל הלוואה נוספת, או שאם נקבל הלוואה התנאים שלה יהיו פחות טובים לעומת לקוח שאין ברשותו הלוואות נוספות. יתר על כן לקיחת הלוואה לכל מטרה מהבנק תדרוש מכל להציג ערבונות, ביטחונות, קבלת אישורים ומחייבת מעבר על כל מצב החשבון של מבקש ההלוואה. מדובר על תהליך ארוך ומייגע שבסופו ייתכן שיחליט הבנק כי אין באפשרותו לאשר את ההלוואה.

המסלול החוץ בנקאי

האפיק השני של ההלוואות- הלוואות מחברת האשראי, מתאפיין בהיותו מהיר יותר, כאשר בתוך דקות ניתן לקבל ישירות לחשבון סכומים של כמה עשרות אלפי שקלים. הריביות בהלוואות מסוג זה גבוהות מעט יותר אבל במקרה שהבנק אינו מעוניין לתת הלוואה או במקרה שאתם כבר מחזירים הלוואה מהבנק ייתכן שמסלול זה יהיה נוח יותר. בשני המקרים ניתן לבקש דחייה בקבלת ההחזר, פריסה רחבה יותר של תשלומים ואפילו להתמקח על הריבית, אם כי מול חברת האשראי אפשרות המיקוח נמוכה יותר.

כך או כך לקיחת הלוואה מחייבת מחשבה מעמיקה והתייעצות עם מומחה כדי לא להגיע למצב שבו לא תעמדו בהחזר החודשי. התייעצות עם איש מקצוע תאפשר לכם לעמוד על נקודות שעליהן לא חשבתם בהקשר של מסלול ההלוואה, הפרופיל הכלכלי שלכם, מאזן ההוצאות וההכנסות ומגמות עתידיות שעלולות או עשויות להתרחש בחייכם. כל אלו הם שיקולים רלוונטיים שיש לשקול בכובד ראש רגע לפני שלוקחים הלוואה מהבנק או מחברת האשראי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה