שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואה- הלוואי שלא היינו נזקקים לה


אבי ביטון
 
 

הלוואה. קשה אתה אבל לפעמים אי אפשר בלעדיה. האומנם? יש אנשים הנשבעים לעצמם לא להיזקק לעולם לחסדי אחרים. יש מי מהם הכוללים בשבועה עצמית  זו גם מקורות מימון חיצוניים, אשר ההלוואה נכללת בהם, ולעומתם יש מי שדווקא רואים בה מקור לגיטימי לסביר להתנהלות.

מצבי קיצון, מצבי חירום מחייבים מציאת פתרונות מהירים. לא תמיד יש לנו זמן מספיק לחשוב ולשקול את צעדינו. לפעמי טבעי שבוחרים בפתרון המהיר, המצוי, גם אם לא יורדים לעומק משמעותו. יש הלוקחים הלוואה כאשר הם נזקקים למימון מיידי של צורך פתאומי. ההכרח למצוא מענה לבעיה שניצבת לפתחם לא מותיר להם מרחב של שיקול דעת ובעיקר – לא נותן להם זמן למחשבה. אבל  לא כל ההלוואות נלקחות תחת לחץ. אפשר להניח במידה של סבירות קרובה לוודאות כי רוב ההלוואות נלקחות מבחירה, מרצון.

עיניים גדולות – מבט קטן ומצומצם:

שר הקנאה אינו יועץ. הוא רועץ. אם הקנאה היא גברת  -  היא אינה פיה טובה, היא מכשפה רעה. קנאה אינה מובילה לשום מקום טוב. היא קולעת את המקנאים לשביל צר, פתלתל ועקלקל, המוביל ל"אין מוצא". כאשר אנחנו מקנאים אנחנו מצמצמים את המבט ולמעשה את כל האישיות שלנו. כאשר אנחנו מקנאים בזולת על הרכב החדש, המפואר והמאובזר, אנחנו יכולים להגיב ולפעול בדרכים אחדות:

לברך אותו. לקנא בו. לנסות להידמות  לו להשתגע, לקפוץ מעל הפופיק, לשבור חסכונות ובמידה שלא די בכך – לקחת הלוואה ולרכוש רכב דומה.

עלינו להתנהל בתבונה, על פי היכולת. לא נכון להשוות עצמנו לאחרים. מאחר שאיש אינו שש לגלות את מקורותיו הכספיים, אין לנו אפשרות לדעת מה מקור הכסף שאפשר לאנשים המעוררים בנו קנאה לרכוש את הרכב החדש והנוצץ. אולי קיבלו ירושה? אולי עבדו קשה, הרוויחו טוב, חסכו בהתמדה ובעקביות במשך שנים מתוך מטרה ברורה לצבור סכום מספיק למימון רכב החלומות שלהם ולהגשימו?

הלוואות היא אפשרות. היא אינה פתרון אולטימטיבי. אם אנחנו לוקחים אותה לצורך מימון 'שיגעון גדלות' או לרכישת מוצר אשר המניע האמיתי לרכישתו אינו רצון או צורך אלא קנאה ורצון להיראות כבעלי יכולת ומעמד אנחנו שוגים שגיאה חריפה. אנחנו מועלים בכסף שלנו ( שלנו?). הלוואה צריכה להילקח – אם בכלל – בשיקול דעת ובהיגיון בריא. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה