שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2501
מאמרים: 7549
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות בערבות מדינה דברים שלא ידעתם!


dudu zaban

מקדם אתרים דוד צבאני

 
 

הלוואות בערבות המדינה דברים שלא ידעתם!

מסתבר, כי מדינות שונות שמעוניינות לשפר את מצבן הכלכלי, הן מתערבות לטובה בשוק החופשי והן מעניקות הקלות והטבות, במיוחד לעסקים בינוניים וקטנים. אחת מהמדינות הללו, היא ישראל, אשר מעניקה הלוואות בערבות המדינה. השקעה זו היא נכונה לטווח הארוך, היות ועסקים אלה, מהווים מנוע צמיחה. יש לציין, כי 99% מהעסקים בישראל, הינם עסקים קטנים ובינוניים. כ- 500,000 עסקים  בארץ, מיצרים 40% מסך הפעילות הכלכלית. קצב הגידול שלהם הינו מהיר ובכל שנה, נפתחים 45,000 עסקים ו-10,000 נסגרים.

היתרון הבולט ביותר בנטילה של הלוואת בערבות המדינה, הינו בניגוד להלוואות שנלקחות מהבנקים, או גופים אחרים, כאשר גובה הביטחונות, הערבויות והנכסים אמור להיות שווה תמיד לגובה שלוקחים ההלוואות שהם בערבותה של המדינה. אחוז הביטחונות הוא כ-30% ועל החלק הנותר, המדינה היא זאת שנוטלת את הערבות והאחריות עליה לבנקים.

תנאי ההלוואה הנוחים והריבית הנמוכה ביותר לעסקים קטנים ובינוניים

בגלל שהלוואה כזאת, מוענקת רק עבור עסק ולא לשם מטרות פרטיות, גם התנאים להחזרת הלוואות בערבות המדינה , מותאמות לעולם העסקי. תנאי  הריביות, התשלומים וההצמדות, הינם מהנוחים ביותר שיש היום. יש לדעת, כי לא כל בעל עסק, יוכל לקבל הלוואות לעסקים בערבותה של מדינת ישראל, אבל התנאים העיקריים והקריטריונים בהלוואה זו, הם אלה שמקנים סיכויים רבים לקבל אותה, בתנאי שהחשבון בנק או העסק לא מעוקל.

 

ניתן למצוא קרנות שונות שם בעצם קרנות שמעניקות הלוואה בערבות המדינה. הלוואות אלה, מוענקות גם לעסקים קיימים, שר נמצאים בקשיים של תזרים מזומנים או כאלה שיש להם הרצון להתרחב.  מי מאתנו שהוא בעל עסק, לא מכיר את העובדה, כי תזרים המזומנים הוא החמצן של כל בית עסק. אשראי מוח, מספק תזרים מזומנים, אשר יאפשר לעסק הקטן או הבינוני, להתבסס ולרכוש ספקים נאמנים שיהיו מעוניינים לעבוד מולם. כל עסק כזה, בתחילת דרכו, יהיה חייב בפיתוח המוצר והשירותים, בהכשרתם של העובדים, במתקנים וציוד לעסק וכן הדבר החשוב גם הוא המקום של העסק שעולה לא מעט בכל חודש.

התנאים והקריטריונים להגשת בקשה להלוואה בערבותה של המדינה

הלוואה שניתנת בערבות המדינה , יש לה תנאים וקריטריונים. הלוואה זו, ניתנת פעם אחת בתקופה לבעלי העסקים וזאת, לאחר הליך בדיקה. ההליך ייקח עד 25 יום, מיום הגשת הבקשה. הלוואות בערבות המדינה מיועדות לעסקים, עם מחזור של 100 מיליון שקלים באמצעות אחד מהבנקים המאשרים מטעם המדינה. הקרן להלוואות שהן בערבות המדינה, מאפשרת שני מסלולים לבעלי העסקים המעוניינים בהלוואה ז הראשון ערבות בגובה של 85% לעסקים חדשים יחסית ותקופת ההחזר תהיה ל-5 שנים.. לעסקים וותיקים, המסלול השני יהיה  בגובה ערבות של 75%, עד לגובה של 8 מיליון ₪  בהתאם למחזור העסק ובריבית של פריים +3.5%. מה שמעניין, כי גם עסקים קטנים שנטלו הלוואה זו, יוכלו למחזר אותה באמצעות הלוואה, אשר תחסוך סכומים ניכרים, כך שזו בהחלט בשורה משמחת גם לבעלי העסקים וגם לכלכלה שצומחת.

   
 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה