שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> השקעות
הוסף עכשיו מאמר למדור :
השקעות
 

הלוואות חוץ בנקאיות


אמנון
 
 

 

תחום ההלוואות הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בשוק הפיננסים והבנקאות. הלוואות נחשבו עוד משחר ההיסטוריה למקור אופטימלי לקבלת כספים לכל מטרה עם החזרים נוחים. הלוואות משמשות את מרבית האנשים לכיסוי חובות, רכישות של מוצרים, מימון של לימודים ועוד. כל המוסדות הבנקאיים מספקים הלוואות מיוחדות ללקוחותיהם ומאפשרים להם לקבל כספים ולהחזיר את ההלוואה תוך תקופה קצרה או ארוכה בהתאם ליכולת ההחזר של הלקוח.

לאור הביקוש והנחיצות של הלוואות למימון כל מטרה, חברות שאינם בנקים מציעות הלוואות חוץ בנקאיות ללקוחות על הבנקים המאפשרות להם להגדיל משמעותית את מסגרת האשראי שנקבעה להם על ידי הבנקים בו הם מנהלים את חשבונותיהם. מהן הלוואות חוץ בנקאיות? אילו חברות מציעות אותן ומה היתרונות והחסרונות שלהן? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

הלוואות חוץ בנקאיות – הגדרה

הלוואות חוץ בנקאיות הן הלוואות הניתנות ללקוחות על הבנקים על ידי גופים שאינם בנקים. הלוואות אלו הן הלוואות המהוות תוספת אשראי על האשראי הניתן ללקוחות על ידי הבנק שלהן ואינן משוקללות באשראי שקיים ללקוחות. השיקולים למתן ההלוואה נקבעים על ידי המוסדות השונים ומרביתן נקבעות בתנאים מינימליים על מנת לאפשר ללקוחות ליהנות מהלוואות גם אם אין ברשותם בטחונות וערבים נוקשים.

חברות המעניקות הלוואות חוץ בנקאיות

חברות המעניקות הלוואות חוץ בנקאיות הן חברות שאינן משתייכות למערכת הבנקאית. דוגמאות לחברות המעניקות הלוואות אלו הן חברות כרטיסי האשראי המעניקות הלוואה און ליין או הלוואה ישירה, חברות הביטוח המעניקות הלוואות גישור על חשבון קרנות וקופות המנוהלות בחברה, תאגידים המעניקים הלוואות לעובדי התאגיד וגורמים הנחשבים כחלק מהשוק האפור. הלוואות חוץ בנקאיות המוצעות על ידי החברות השונות מהוות הלוואות אטרקטיביות וקלות ליישום.

יתרונות הלוואות חוץ בנקאיות

היתרונות של הלוואות חוץ בנקאיות הם רבים. אחד היתרונות הבולטים הוא האפשרות של הלקוח לקבל הלוואות מהירות וסכומי כסף נזילים במינימום זמן ומאמץ. על ידי הלוואה און ליין או הלוואה ישירה יכול הלקוח לבקש הלוואה באמצעות אתר האינטרנט לקבל את אישור תוך ימים ספורים. יתרון בולט נוסף בהלוואות הללו הוא העובדה שהן מהוות תוספת למסגרת האשראי המוצע על ידי הבנקים ומאפשרים ללקוחות ליהנות מסכומי כסף נוספים. בנוסף, יתרון בולט במיוחד הוא בתנאים הקלים יחסית שמעמידות החברות בפני הלווים לאישור ההלוואה ושאינם כוללים הצגת ערבויות או ביטחונות.

חסרונות הלוואות חוץ בנקאיות

למרות היתרונות הבולטים של הלוואות אלו, קיימים להן חסרונות לא מעטים. אחד החסרונות הבולטים הוא בריבית הגבוהה הנהוגה על ההלוואות. הלוואה און ליין והלוואה ישירה לא פעם כרוכות בריבית גבוהה יחסית לריביות הנהוגות בהלוואות הניתנות על ידי הבנקים השונים. חיסרון בולט נוסף הוא בסיכון של הלקוח אשר לוקח הלוואה נוספת על הלוואות ומסגרות אשראי שניצל בבנק.

סיכון זה הוא באי היכולת לעמוד בהחזרי ההלוואות ובהרעה משמעותית בשמירה על תקציב נכון. חיסרון נוסף ואחרון של הלוואות חוץ בנקאיות הוא בהלוואות מהשוק האפור שגם אם הן לגיטימיות, הן נושאות ריביות גבוהות במיוחד אשר מגדילות משמעותית את סכום ההחזר של ההלוואה.

לסיכום, הלוואות חוץ בנקאיות יכולות להיות אטרקטיביות אולם לצידן חסרונות לא מעטים שיש לבדוק לפני בקשת ההלוואה. 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה