שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות לכל מטרה


tal levin
 
 

 

מה זה הלוואות ?

הלוואות הן בעצם מצב שבו אדם לוקח כסף מאדם או מגוף אחר לצורך מיידי תוך מחשבה שהוא יחזיר את הכסף במלואו כעבור זמן מסוים או בתשלומים לאורך של תקופת זמן מוגדרת.

בימי קדם היו הלוואות ניתנות מאנשים פרטיים עשירים לאנשים עניים שביקשו הלוואות למטרות שונות, ההלכה היהודית אוסרת על נותני ההלוואות לגבות ריבית על ההלוואה, בנוסף אסור למלווה להציק ללווה ולהטריד אותו בעניין החזר ההלוואה.

הלוואות בימינו

בימינו כמעט שלא מוצאים מצב של אדם שמלווה לחברו, בטח לא בסכומים גדולים. כיום קיימים מוסדות כמו בנקים או חברות הלוואה חוץ בנקאיות שמעניקות לאנשים הלוואות על פי תנאים מסוימים, בהתאם לסוג ההלוואה, הכנסותיו של האדם הלווה, וגובה ההלוואה.

סוגי הלוואות

יש סוגים רבים של הלוואות ולא נוכל למנות את כולם אבל לפחות את חלקן נוכל להביא בפניכם.

הלוואות לחיילים משוחררים

הלוואות אילו מיועדות לאנשים שתרם עברו שנתיים מיום שחרורם. מדובר בהלוואות לכל מיני מטרות כמו לימודים גבוהים, חתונה, טיול בחו"ל רכישה כל רכב, קניית דירה או פתיחה של עסק חדש.

הלוואות לעובדי מדינה

עובדי מדינה זכאים לקבל הלוואות מיוחדות בתנאים מועדפים עם ריביות נמוכות במיוחד. מדובר בהלוואות למטרות שונות כוללות רכישה של בית, שיפוץ, עזרה לילדים, רישום הורים לבית אבות, השכלה גבוהה, קניית רכב, ועוד.

הלוואות למורים

הלוואות למורים נועדו להקל על העובדים במקצועות ההוראה שעל פי רוב משכורתם נמוכה במיוחד ולכן צריכים לפעמים גם עזרה של הלוואות על מנת לרכוש דברים שונים שיש בהם צורך כמו בית, רכב או להוצאות פתאומיות כמו בר מצווה, חתונה ועוד.

הלוואה לכל מטרה

מדובר בהלוואות שמיועדות לכל אדם שיש לו הכנסה קבועה ורוצה הלוואות למטרות שונות – התנאים של ההלוואה נקבעים בכל בנק על פי הרצון שלו, ההכנסה של מבקש ההלוואה, גובה הסכום ועוד.

משכנתא

משכנתא היא דוגמא קלאסית של הלוואה למטרה ספציפית. משכנתא נועדה לאנשים שרוצים לרכוש דירה ואין להם את מלוא הסכום. כיום התנאי לקבלת משכנתא בנוסף להכנסה קבועה היא שיש בידיו של הלווה ארבעים אחוזים מערך הדירה כהון ראשוני ואת שישים האחוזים הנוספים נותן להם הבנק. זוגות צעירים שלא לקחו משכנתא בעבר זכאים למשכנתא בתנאים מועדפים מהמדינה גובה הסכום נקבע על ידי פרמטרים כמו מספר שנות נישואים, מספר ילדים, מספר שנות שירות צבאי או לאומי של שני בני הזוג ביחד. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה