שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות ללא ריבית -מושג חשוב שיש להכיר


אמנון
 
 

 

האם המושג הלוואות ללא ריבית נשמע לכם מעט הזוי ותלוש מהמציאות? אתם בוודאי חושבים איזה אינטרס יש לגוף פיננסי כלשהו להעניק ללווים הלוואה בלי ריבית? ובכן, למרות שזה נשמע מוזר, כיום ניתן למצוא מספר גופים ברחבי הארץ אשר מעניקים הלוואות ללא כל ריבית וכך מאפשרים הם ללווים ליהנות מהחלום הרטוב של כל לווה.

 

לאן ניתן לפנות?

 

כאשר אנו מחפשים גוף פיננסי ממנו ניקח הלוואות שהינן הלוואות ללא ריבית ניתנת לנו האפשרות לפנות למספר גורמים. האופציה הראשונה היא כמובן לפנות אל חבר קרוב או אל משפחתנו. כמובן, לרוב, אדם שזקוק להלוואה זקוק לסכומים מעט יותר גבוהים כך שאדם זה מגיע אל האופציה השנייה – הלוואות מגורמים פיננסים (וכפי שציינו קודם לכן – ללא כל צורך לערוך הצמדה אל ריבית פריים וכדומה).

 

·         הלוואות ללא ריבית מהבנק – ההצעה הראשונה שהבנק יציע לכם תהיה הלוואה עם ריבית (צמודה אל ריבית פריים או לחילופין איננה צמודה אל ריבית פריים זוהי כבר החלטה שלכם) ולכן יש לקחת בחשבון שהלוואות ללא כל ריבית אינן ניתנות על ידי הבנקים באופן אוטומטי. בדרך כלל מדובר באופציה שנועדה למשוך את הלקוחות השונים לפתוח חשבון בנק בחברה מסוימת, משמע, מדובר על מבצע יותר מאיזשהו סוג של שירות. הלוואות שהינן ללא ריבית נעשות (אם לא בפתיחת חשבון חדש בבנק) אז בהסכמים שיש בין הבנקים השונים למדינה, לדוגמא, עובדי מדינה נהנים מהלוואות ללא ריביות במקרים כאלו ואחרים.

·         ארגוני גמ"ח (גמילות חסדים) – אם חשבתם שרק הבנקים מעניקים  הלוואות ללא ריבית הרי שטעיתם ובגדול. כיום ניתן לפנות גם אל ארגוני גמ"ח. מקובל לחשוב שארגונים אלו קיימים רק בציבור החרדי אך ארגונים אלו מוכנים לתת לא רק לציבור החרדי הלוואות מהסוג הנ"ל אלא גם לצבור החילוני. כמו כן, על מנת להצליח לקבל את ההלוואה הנ"ל יש להיכלל ברשימת הזכאות להלוואה הזו, כמו לדוגמא: עולים חדשים, אמהות חד הוריות, נפגעי טרור, אנשים בעלי הכנסה מינימלית של 3000ש"ח בחודש ומקסימלית עד כ- 13,000ש"ח בחודש וכדומה. אז אילו ארגונים נכללים בתוך גמ"ח? ובכן, הארגונים שנכללים בגמ"ח, בין היתר, הם: גמ"ח העיר העתיקה שבירושלים, בנק החסד, גמ"ח שערי חסד, גמ"ח כולל שומרי החומות בירושלים, גמ"ח אהבת חסד, גמ"ח בית"ר עילית, גמ"ח הרב נויבערט בבני-ברק וכדומה.

·         הלוואה ממקום העבודה – ישנם מקומות עבודה מסודרים שמארגנים לעובדים שלהם הלוואות ללא ריבית וזה כחלק מהתנאים המשופרים לעובדים. הלוואות אלו, בדרך כלל, ימיצאו בעיקר במפעלים גדולים, עובדי ממשלה וכדומה.

 

דבר אחד נוסף לפני לקיחת ההלוואה

 

אם אינכם מבינים ולו דבר אחד בנושאים הפיננסים השונים בכלל בנושאי הלוואה ללא ריבית בפרט, מומלץ שלא לעשות צעד טרם התייעצתם עם אדם מומחה בתחום. בעל מקצוע שעוסק שנים בתחום ועבד במוסדות פיננסים כאלו ואחרים, יוכלו להמליץ לכם מהיכן הכי כדאי לכם לקחת הלוואה, באיזה ארגון/מוסד פיננסי קיבלתם את התנאים הטובים ביותר והאם אתם בכלל זקוקים להלוואה או שאולי על ידי התנהלות כלכלית מעט שונה תוכלו לחסוך כסף וכעבור זמן קצר להוציא את כספכם שלכם על הדבר אותו רציתם מבלי לקחת על כך הלוואה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה