שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות לסטודנטים ללא ערבים


אמנון
 
 

 

הלוואות לסטודנטים שונות ממסלולי הלוואות אחרים הקיימים בשוק. בשנים האחרונות נחלצו גופי המימון השונים כמו בנקים, חברות ביטוח וגופי מימון חלקם ממשלתיים לטובת הסטודנטים. שכר הלימוד עולה וכך גם הוצאות המחייה. הדבר מקשה על צעירים רבים לצאת ללימודים ולבנות עתיד מבטיח. כיום יכולים סטודנטים לקחת הלוואות חוץ בנקאיות או הלוואות ללא ערבים מהבנקים שמציעים להן מסלול הלוואות מותאם לסטודנטים. כמו כן ניתן לפנות דרך אגודת הסטודנטים בבקשה לקבלת מלגת לימודים, מלגת מחייה או פניה לקרנות מהן ניתן לקבל הלוואות אותן מחזירים עם סיום הלימודים (לרוב מדובר על קרנות בתמיכה ממשלתית).

סדר יום לחוץ

במהלך הלימודים מקשה סדר היום הלחוץ למצוא עבודה יציבה או להתחייב למשרה מלאה. הסטודנט חייב להשקיע שעות רבות ביום בלימודיו. סטודנט שוהה באוניברסיטה על מנת להשתתף בהרצאות, ללמוד בספרייה, להשתתף במעבדות, ללמוד עם חברים ולהתכונן לבחינות. מעבר לשעותיו הרבות באוניברסיטה על הסטודנט לעבור על חומר הלימודים בבית או עם חבריו לספסל הלימודים. אם לא מספיק סדר היום העמוס הכרוך בלימודים סטודנטים רבים נאלצים לשלב עבודה על מנת לממן את הלימודים והמחייה ולכן עובדים שעות ארוכות לרוב בשכר סטודנט נמוך. מסלולי הלוואות לסטודנטים שפותחו במיוחד עבורם מאפשרים כיום לסטודנטים רבים להשקיע את מירב זמנם בלימודים וברכישת השכלה ומקצוע ולהחזיר את ההלוואה בתשלום חודשיים או עם סיום הלימודים.

הלוואה לשנה או לכל תקופת הלימודים

סטודנטים יכולים לבחור בין מסלולי הלוואות שונים. לרוב מדובר במסלול הלוואות ללא ערבים בו יכול הסטודנט לבחור בים הלוואות המזכירות במהותן הלוואות לכל מטרה רק בתנאים משופרים. הסטודנט לוקח הלוואה, לרוב מבנק, מממן באמצעות ההלוואה את שכר הלימוד או את המחייה החודשית והוא מחזיר את הקרן עם הריבית וההצמדה בהחזר חודשי הנפרש על פני השנה. יש הלוואות למימון שכר לימוד והלוואות למימון מחייה. מסלול הלוואות אחר נועד לתשלום מלא של שכר הלימוד במהלך התואר האורך לרוב שלוש שנים והסטודנט ישלם במהלך שנות לימודיו את הריבית וההצמדה ועם סיום התואר או עם סיום הלימודים יתחיל לשלם את ההלוואה חזרה. זו למעשה הלוואת גרייס בה משלמים בהחזר חודשי את הריביות ועם סיום תקופת ההלוואה משלמים את הקרן. יש הלוואות חוץ בנקאיות בהן הסטודנט יכול לקבל הלוואה למימון מלא של שכר הלימוד עבור תואר ראשון ויתחיל לשלם ת ההלוואה רק מספר שנים לאחר סיום התואר. כך יכול הסטודנט עם סיום התואר להשתלב בעבודה, להתחיל להתבסס כלכלית ואז יהיה לו קל לעמוד בנטל החזר ההלוואה ולעמוד בהצלחה בתשלומים החודשיים.

סטודנטים הם ציבור איכותי

סטודנטים הם ציבור איכותי. אמנם מדובר בציבור השרוי לרוב בקשיים כלכליים על מנת לעמוד בהתחייבות הכספית של מימון שכר לימוד והוצאות המחייה תוך עבודה במשרות חלקיות ושכר זעום אך בסופו של דבר מדובר באקדמאים שעתידם לרוב מובטח. לכן פותחו מסלולי הלוואות לסטודנטים ייחודיים בהם לקוחים סטודנטים הלוואות ללא ערבים מבנקים או לוקחים הלוואות חוץ בנקאיות ממקורות מימון אחרים. חברות ביטוח ובנקים השכילו להבין כי כדאי להם למשוך סטודנטים באמצעות הטבות ומענקים וכך הסטודנטים הופכים להיות לקוחות שלהם לשנים רבות והרווחים יגיעו בשלב מאוחר יותר.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה