שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות לעסקים קטנים


אמנון
 
 

 

בשנים האחרונות החלו בנקים וחברות מימון להציע מסלולי הלוואות עבור בעלי עסק קטנים אשר פותחים עסק או בעלי עסקים הזקוקים למימון עבור מינוף העסק הקיים. בתחום זה פעילים על פי רוב הבנקים ומקורות מימון קרנות וארגונים אשר מספקים הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים נוחים ואטרקטיביים. כך ניתן לקחת הלוואה ללא ריבית או למצוא הלוואה עם תנאי החזר נוחים ופריסת תשלומים גדולה עם ריביות נמוכות. יש קרנות אשר מציעות הלוואה, ללא דרישה לערבים, והן מעניקות חלק מכספי ההלוואה כמענק בסיום תקופה מוגדרת ועל סמך הצלחת העסק. כמו כל הלוואה כך גם הלוואה לעסק קטן יכולה להיות בעלת תנאים שונים מבנק לבנק ושונה בין הקרנות השונות. חלק מהקרנות הינן ממשלתיות אשר נועדו לעזור לעסקים קטנים לצמוח והקרן מלווה את העסק בשנותיו הראשונות בייעוץ ותמיכה על מנת לעזור לו לצמוח ולשגשג.

מאיפה לקחת הלוואה לעסק הקטן

כדאי תמיד להשוות בין הלוואות אשר קרנות מאפשרות לבין הלוואות לכל מטרה או הלוואת עסק קטן אשר הבנקים נותנים. רוב הבנקים מתחרים בקרנות ולכן יציעו לבעל העסק לפתוח חשבון בנק חדש ובתמורה יקבל בעל העסק הלוואה ללא ריבית או הלוואה בתנאים אטרקטיביים כמו ריבית נמוכה ופריסת תשלומים ארוכה. לאחר השוואה יכול בעל העסק לבחור במסלול הנוח עבורו. היתרון בלקיחת הלוואה מקרנות נעוץ בעבודה שההלוואה לא מפריעה למסגרת האשראי של העסק הקטן, דבר מהותי מאוד בייחוד בתקופה הראשונה לחייו של העסק הידועה כלחוצה כלכלית. בנקים דואגים לקבל את כספם חזרה לכן כאשר הם מאפשרים לקחת הלוואה ללא ריבית או הלוואה עם תנאים נוחים הם לרוב יבקשו להחתים ערבים או לחלופין לשעבד נכס כמו בית, רכב, תוכניות חיסכון מהחשבון הפרטי וכו'.

הלוואה עם מטרה

כדאי תמיד להשוות את התנאים בין לקיחת הלוואות לכל מטרה ובין הלוואה לפתיחת עסק או הלוואה מיועדת לעסקים קטנים. כמו כן יש להשוות הלוואות חוץ בנקאיות לעומת הלוואות ממסלולים שונים בבנק. לכל הלוואה יש יתרונות וחסרונות ורק בעל העסק יכול להחליט במה לבחור. הלוואה לפתיחת עסק קטן לרוב מוגבלת מבחינת סכום ההלוואה ותנאי ההחזר קבועים ומוגדרים מראש. בנק יהיה יותר נוח לעומת מקורות מימון חוץ בנקאיים מכיוון שניתן להגיע להסדר תשלומים ארוך יותר. ברוב המקרים בין אם מדובר בהלוואה לפתיחת עסק בבנק או דרך קרן או דרך מקור מימון אחר כמו בית השקעה וכד' יגיע סכום ההלוואה לגובה מקסימלי של 100,000 ש"ח ובעל העסק חייב לחתום על חוזה בו הוא מתחייב על החזר ההלוואה. כאשר מבקשים הלוואה מקרנות תחליט הקרן על פי התוכנית העסקית המצורפת לבקשה מהו גובה ההלוואה שהיא מאפשרת לפי מידת הסיכון שהיא רואה בעסק. בנקים מסוימים יאפשרו הלוואה בגובה רב יותר במידה ובעל העסק החדש יכול להמציא ערבויות מספקות ובטוחות עבור הבנק כך שהבנק לא ירגיש כי הוא מסתכן.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה