שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואות – האם אתם חייבים?


אבי ביטון
 
 

הלוואה היא מושג  נזיל – תרתי משמע. לפני שמבקשים אותה חשוב שתחשבו היטב: האם תוכלו להחזיר אותה במועד הנקוב לה, לעמוד בהחזר חודשי קבוע, מן הסתם, כמשוער וכצפוי, לתקופה ארוכה. הלוואה היא כסף מהיר וקל בלקיחתה אבל עלולה להיות כסף קשה וכבד (עד מאוד!) עם החזרתה.

לפני שאתם פונים לקחת הלוואה חשוב שתתייעצו עם יועץ עסקי, אשר יידע אתכם על אודות המשמעות של ההלוואה ושל ההתחייבות שאתם נוטלים על עצמכם עם לקיחתה.  ההלוואה עלולה לגבות מכם מחיר יקר. במקום להועיל היא עלולה להזיק. לקיחתה עלולה לקלוע אתכם למצב שיהיה לכם קשה להיחלץ ממנו ללא הלוואה נוספת – הלוואת גישור.

 קונים זמן בכסף:

הלואוות עלולה להטעות אתכם – טעות אופטית הגורמת להערכה שגויה, לאומדן לקוי של זמן ושל מרחק, בעיקר של כמות הכסף. כאשר אנחנו לוקחים הלוואה אנחנו מקצרים זמן: הכסף המתקבל מההלוואה מאפשר לנו להגשים מהר יותר את המטרה שלשמה נלקחה ההלוואה. אבל יש מחיר לקיצור הזמן. המחיר מתורגם  לכסף. כשאנחנו מרוויחים זמן כתוצאה מההלוואה אנחנו מפסידים כסף. הסכום שנחזיר יהיה גבוה יותר, לא אחת הרבה יותר, מהסכום שניקח.

הנחת המוצא שלכם כאשר אתם ניצבים בפני לקיחת הלוואה היא זו: תמיד יימצאו גופים – בנקאיים וחוץ בנקאיים – שישמחו לתת לכם הלוואה. הקלות שבה ניתן לקבל הלוואות, בין עם ביטחונות ועירבון ובלי בלעדיהם – עלולה לפתות אתכם לקחת הלוואת ממקורות שונים.

יש לא מעט אנשים אשר ניצבים בפני מצב, שבו לקיחת הלוואה היא הפתרון הנגיש והזמין ביותר למימון צורך או רצון מסוים. דווקא הקלות שבה מוענקות הלוואת מחייבת שיקול דעת: האם ההלוואה הכרחית. האם לא ניתן להסתדר בלעדיה? מה יקרה אם הסיפוק שהיא אמורה לממן יידחה? מה יקרה אם תתאמצו עוד טיפה כדי לגייס מקורות מימון נוספים שאינם דווקא הלוואות?

אם וכאשר מנוי וגמור עמכם לקחת את ההלוואה – זכרו: יש לה מחיר. את המחיר אתם אמורים לשלם. זה מחיר שלא ניתן להתמקח עליו לאחר שהוא נקבע. ייתכן כי מדי חודש תקבלו תזכורת צורבת,דוקרת, לרגע שבו בחרתם בפיתרון הקל, המפתה, ונעניתם להצעה לקחת את ההלוואה שהוצעה לכם בתנאים מפתים.  היה שווה?


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה