שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואת בלון


אמנון
 
 

 

הלוואת בלון כדאית לעתים עבור אנשים הזקוקים לסכום כסף בדחיפות והם יודעים כי בתאריך מסוים קרוב הם מקבלים סכום כסף השווה בערכו לסכום אותו יש לפרוע. לא בכל מקרה כדאי לקחת הלוואות בלון למרות הקסם שיש בהן. אמנם מדובר בנוחיות בה לא מעמיסים נטל כבד של החזר חודשי המעמיס על האובליגו ולמעשה יוצרים מעין גישור בין התקופה בה מקבלים את סכום הכסף הנדרש בדחיפות לבין התקופה בה אמורים לקבל סכום כסף שווה (או גדול יותר). בנקים ומוסדות מימון חוץ בנקאיים אשר מציעים הלוואות מסוג זה לא ממהרים לרוב להציע אופציה זו ולא בהכרח יאשרו ללווה לקבל הלוואות גרייס מכיוון שמדובר בהלוואות פחות רווחיות עבורם וכן מדובר בסיכון גבוה יחסית. לעתים ינסה הבנק או מקור המימון החוץ הבנקאי לשכנע את הלווה לקחת הלוואה לכל מטרה בה הם מרוויחים יותר ורמת הסיכון עבורם קטנה.

מתי כדאי לקחת

הלוואת בלון כדאית כאשר הלווה יודע כי סכום כסף יגיע בוודאות ויכסה את הסכום אותו הוא לוקח עכשיו. למעשה הלווה מרוויח הלוואה מגשרת לתקופה מסוימת וכך הוא יכול ליהנות מהכסף לו הוא זקוק מיידית ולא לחכות עד שהכסף יגיע. יחד עם זאת חשוב לתכנן היטב צעד זה ולהוסיף לחישוב ההוצאות השוטפות של המשפחה או העסק את תשלום הריביות וההצמדה החודשיות. יתרון חשוב בהלוואות גרייס הוא בכך שסכום ההחזר החודשי לא מכביד על האובליגו לעומת הלוואה לכל מטרה בה יש לעמוד בנטל ההחזר החודשי.

איך לוקחים הלוואת גרייס

על מנת לקבל הלוואת בלון מהבנק יש לגשת אל פקיד ההלוואות היושב בבנק ולבקש הלוואה זו. פקיד ההלוואות ינסה לרוב לשכנע את לקוחות הבנק לקחת הלוואות מסוגים אחרים כמו הלוואה לכל מטרה או מסלול אחר. במידת האפשר חשוב לנסות ולהוכיח לפקיד הבנק כי סכום הכסף המבוקש כעת מובטח תמורת סכום כסף שיגיע לחשבון בעתיד הקרוב. כך למשל ניתן להראות תוכנית חיסכון אשר עומדת להשתחרר בקרוב או קרן השתלמות העומדת להשתחרר ובכוונת הלווה ליעד את הכסף לטובת פרעון הקרן. התחייבות על סכומי כסף שיגיעו מירושה או ממקור אחר לא ישכנעו לרוב את פקיד ההלוואות והוא עלול לסרב לבקשה.

לקיים משא ומתן

במידה ולוקחים הלוואה מסוג גרייס מהבנק או ממקור מימון חוץ בנקאי ניתן להתמקח עם הפקיד בבנק או יועץ ההלוואות עמו יושבים לגבי גובה הריביות, עמלות ואף לגבי תנאי ההצמדה. מוסדות המימון כמו בנקים, חברות ביטוח וגופי מימון פרטיים יכולים לבוא לקראת הלקוח ולשפר תנאי הלוואות גרייס ( נכון הדבר גם לגבי כל סוגי ההלוואות). התחרות בענף ההלוואות יוצרת מצבים בהם בנקים וחברות מימון חוץ בנקאיים נלחמים זה בזה ומוכנים להגמיש את חישובי הריבית על מנת למשוך לקוחות אליהם.

לקור מידע באינטרנט

לקוחות המעוניינים בהלוואות בלון יכולים לקרוא מידע זמין ומקיף בנושאי הלוואות באתרים מובילים באינטרנט. חשוב להתעדכן במידע וניתן לערוך השוואות באמצעות מילוי טופס פשוט באתרים אלה או לשוחח עם יועץ השקעות אשר מכיר את כל סוגי ההלוואות ויוכל לעזור ללקוח לבחור במסלולי הלוואות המתאימים ביותר למתעניין והנכונים ביותר בהתאם למצבו הפיננסי.    


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה