שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואת בלון היא לא פתרון אשראי יעיל


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

על פי נתונים המדווחים על ידי הבנקים הגדולים בישראל ניתן לראות מגמה של גידול בהלוואות גישור קצרות טווח, ובמיוחד בסוג הלוואות הבלון. הלוואות בלון היא הלוואה המוענקת למלווה היום, כאשר כל החזר ההלוואה והריבית ירדו בתאריך אחד במועד עתידי. למשל עסק אשר מגייס הלוואת בלון בגודל של 200 אלף שקלים שתיפרע בעוד שנה בריבית של 10% יידרש לשלם בדיוק בעוד 12 חודשים החזר חד פעמי של 220 אלף שקלים (התשלום המקורי + תשלום הריבית).

הלוואת בלון היא פתרון נוח מהפן לוגיסטי

הסיבה למה הלוואות לעסקים בתשלום בלון פופולאריות יותר ויותר היא בגלל הנוחות הלוגיסטית. עסק יכול לקבל הלוואה עכשיו בכדי לממן עסקה, בדרך כלל עסקת ייבוא, ולשלם את כל התשלומים במכה אחת ברגע שהוא מקבל את כל ההכנסות מהעסקה הזאת. לדוגמה, עסק המשווק טבק צריך הלוואה של 100 אלף שקלים למימון רכישת מלאי טבק שהוא הולך לשווק ולמכור את כולו בחצי השנה הקרובה. העסק יודע שההכנסה בגין מכירת הטבק היא 150 אלף שקלים. אז יהיה הרבה יותר נוח לו לממן עם הלוואת בלון את רכישת הטבק ולהחזיר את ההלוואה לאחר שכבר קיבל את כל ההכנסה בגין שיווק הסחורה על פני תשלום חודשי בהשוואה לסוג הלוואת שפיצר.

היזהרו! הלוואת בלון היא הלוואה בריבית גבוהה

אין ספק שהלוואת בלון היא הלוואה מאוד נוחה לעסק, אך היא גם הלוואה ששוחקת משמעותית את הרווחיות. הבנקים יודעים שעסקים אוהבים הלוואות בלון ולכן הם מתמחרים את סוג ההלוואה הזאת גבוה במיוחד. זה אומר שכל הלוואת בלון שהעסק מגייס היא הלוואה עם ריבית גבוהה. עסק שמגייס יותר מדי הלוואות בלון ישלם הרבה יותר עלויות מימון – עניין מסוכן.

עסק לא יכול לשלם כל כך הרבה עלויות מימון ועדיין לדווח על רווחיות. אם אתם לא רוצים לממן את הבנק אלא לשמור על רווחים נעים אתם צריכים לדעת להתמודד טוב יותר עם גיוס האשראי ולהתנהל בצורה שתאפשר לכם לגייס הלוואות זולות יותר.

רוצים לשפר את האשראי בעסק? היכנסו לאתר הלוואות לעסקים של מנועי צמיחה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה