שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הלוואת גישור


אמנון
 
 

 

לעיתים, אנשים נמצאים במצב בו יש להם כסף, בו הם אינם יכולים להשתמש באופן מידי, ויחד עם זאת, עליהם לשלם ולממן באותו זמן קנייה גדולה או אירוע כלשהו בחיים. הפער בין התשלום המידי לכסף שיגיע מאוחר יותר ניתן לסגירה בעזרת הלוואת גישור.

מקור הלוואת הגישור

מקורה של הלוואת גישור היה הקניית דירה, ועד היום הלוואת גישור מזוהה איתה, למרות שהיום היא הלוואה לכל מטרה, ואין צורך להסביר את הצורך בקבלת הלוואה.

המצב היה כזה שאנשים קנו דירה ומכרו דירה. בדרך כלל יש לסיטואציה הזו פוטנציאל להפוך לבעייה מעגלית: אי אפשר לקבל את הדירה החדשה עד שלא משלמים את מלוא הסכום עבורה, ואי אפשר לשלם את מלוא הסכום עד שלא מפנים את הדירה הישנה, ואי אפשר לפנות אותה כי אין אפשרות להיכנס לדירה החדשה עד שלא משלמים את מלוא הסכום וחוזר חלילה.

בכדי לצאת ממעגל אין סופי זה אפשרו הבנקים ללקוחותיהם הלוואת גישור, לתקופה קצרה: לשלם עבור הדירה החדשה – עד שיגיע מלוא הכסף עבור הדירה הישנה שנמכרה, ואז לסגור את אותה הלוואה.

הלוואת גישור הפכה להיות הלוואה לכל מטרה

הלוואת גישור ניתנת תמורת שיעבוד של נכס נדל"ני או כספי, שאפשר להוכיח את קיומו, ואת התאריך בו יהיה אפשר לממש אותו. דירה שנמכרה היא אחת האפשרויות, אפשרויות נוספות הן: קרן שאמורה להשתחרר בזמן מסויים, במיוחד קרן השתלמות, פיקדון שאמור להיפדות, ירושה שאמורה להתבצע, שותפות עיסקית על פי תנאים שנחתמו ועוד.

הלוואה לכל מטרה היא הלוואה שאין צורך להסביר, לפרט ולהצדיק את הצורך בשימוש בה, החל מנושאים פחות נעימים כמו טיפולי שיניים או טיפולי בריאות אחרים, עד נושאים נעימים ביותר כמו חתונה, בר מצווה, מימון לימודים או חופשת חלומות בחו"ל.

הלוואת גישור איננה הלוואה זולה, משום שמשלמים את הריבית על כל הקרן בכל התקופה, הקרן לא יורדת, ואיתה גם הריבית אינה יורדת. את הלוואת הגישור מחזירים בדרך כלל בבת אחת. יש אפשרות לשלם את הריבית על הקרן במשך התקופה, אך בדרך כלל אין החזרים חודשיים ואת הקרן מחזירים במלואה כאשר משתחרר אותו סכום כסף ששימש כבטוחה להחזר אותה הלוואה.

הלוואת גישור- בדיקת מצב השוק

שוק ההלוואות הוא שוק לכל דבר ועניין – שוק שיש בו משא ומתן ומיקוח על גובה המחירים: העמלות, הריביות ועוד. טעות היא לפנות רק לבנק בו מנוהל חשבון העובר ושב ולקחת ממנו את אותה הלוואה שהוא מציע. לפני הפנייה לבנק יש צורך לערוך סקר שוק, כמו שעורכים סקרים כשקונים דבר מה שעורכו קטן יותר מאותה הלוואה.

ההבדלים בין התנאים שאפשר לקבל עבור אותה קרן בין הבנקים השונים, סניפי אותו בנק או גופים חוץ בנקאיים, הם גדולים ביותר. כאמור, הלוואת גישור נחשבת להלוואה בעלת סיכון גבוה עבור המלווה, משום שכל הכסף נמצא לאורך כל התקופה בידיו של הלווה. לכן, הריבית עליה גבוהה באופן יחסי, מה עוד שמשולמת ריבית על כל סכום הכסף לאורך כל התקופה. מכאן ברור, שגם ירידה של חצי אחוז בריבית יכולה ליצור חסכון של כמה אלפי שקלים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה