שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

המרת מטבע חוץ – שאלות ותשובות


אבי ביטון
 
 

 

מהי המרת מטבע חוץ?

המרת מטבע חוץ היא פעולה אשר במהלכה מטבע מסוים מוחלף במטבע אחר או במילים אחרות קניה של כסף באמצעות כסף אחר.

לאילו מטרות מתבצעת המרת מטבע חוץ?

המרת מטבע חוץהיא פעולה נפוצה ביותר המתבצעת הן במישור העסקי והן במישור הפרטי. רבות מהעסקאות להמרת מטבע חוץ המבוצעות בישראל מבוצעות למטרות אישיות כאשר אנשים מבצעים המרת מטבע חוץ לצורך יציאה לחופשה בחוץ לארץ. מטרות נוספות אשר בגינן מתבצעת פעולת המרת מטבע חוץ היא למטרות מסחר במט"ח במסגרת שוק ההון, קניה או מכירה של נכסים וכדומה.

היכן ניתן לבצע המרת מטבע חוץ

המקומות בהם ניתן לבצע המרת מטבע חוץ הם רבים. סניפי בנקים השונים מעמידים לרשות לקוחותיהם דלפקים לביצוע המרת מטבע חוץ בתוך הסניפים או בסניפים עצמאיים המיועדים לביצוע המרת מטבע חוץ באופן מיוחד כמו דלפק המרת מט"ח הנמצא בנתב"ג, בנוסף, שירות אתר האינטרנט של הבנקים מאפשר ביצוע המרת מטבע חוץ באופן עצמאי על ידי הלקוח. גם בנק הדואר מציע שירותי המרת מטבע חוץ באמצעות פקיד בסניף או באמצעות שירות עצמי באתר האינטרנט.

אפשרות נוספת לביצוע המרת מטבע חוץ היא באמצעות מכשירי כספומט אוטומטיים. הלקוח המבקש מטבע חוץ יכול לבצע משיכה בסכום הנקוב במטבע הזר, לאחר ביצוע המשיכה מתבצעת המרת מטבע חוץ אוטומטית על ידי המכשיר. מקום נוסף בו ניתן לבצע המרת מטבע חוץ הוא דלפקי ה Changeהשונים המציעים מגוון רחב של מטבעות זרים להמרה.

מהי עלות המרת מטבע חוץ?

פעולת המרת מטבע חוץ כרוכה בתשלום המורכב מסעיפים שונים. בין סעיפי התשלום עבור השירות נגבה תשלום עבור עמלת ביצוע הפעולה. בנוסף לעמלה, התשלום עבור המטבע הזר כרוך גם בגובה שער המטבע כפי שנקבע על ידי הגוף המבצע את הפעולה. הסכום הכולל הנגבה בעבור שירות המרת מטבע חוץ עלול להשתנות בהתאם לעמלות ולשערים הנהוגים בכל אחד מהגופים הנותנים שירותי המרת מטבע חוץ באופן אינדיבידואלי ולכן מומלץ לפני ביצוע המרת מטבע חוץ לברר את גובה העמלות וגובה השערים בכל אחד מהגופים ואז להחליט היכן וכיצד לבצע את ההמרה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה