שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2518
מאמרים: 7559
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

המרת מטבע לפני נסיעה לחו"ל


אבי ביטון
 
 

 

בעבר היה נהוג ללכת לחלפנים ולהמיר שקלים לדולרים. אנשים שלא סמכו על החלפנים נהגו לפנות לבנקים ולהמיר כסף לפני הנסיעה לחו"ל. עד היום רבים נוהגים לבצע המרת מטבע באופן שגוי והם בוחרים להמיר שקלים לדולר ובחו"ל להמיר את הדולרים למטבע המקומי. אופן המרה זה גורם להפסד כספי כפול. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים ממירים את השקל למטבע המקומי של המדינה אליה נוסעים וכך לא מפסידים פעמיים.

לא להמיר פעמיים

לפני נסיעה לחו"ל אין צורך לבצע המרת מטבע כפולה, כלומר, יש לבדוק מהו המטבע המקומי במדינה היעד אליה טסים ולהמיר שקלים למטבע המקומי עוד בארץ. את ההמרה ניתן לבצע בבנקים, בדואר, בדוכני המרת כספים (change) או אצל חלפני הכספים. כאשר ממירים כסף פעמיים, פעם אחת לדולר ואז שוב במדינה אליה מגיעים ממירים את הדולר למטבע המקומי, מפסידים פעמיים ולכן אין טעם לבצע פעולה זו. בדיוק מסיבה זו ממליצים יועצים כלכליים שלא להשתמש בכרטיס אשראי בחו"ל אלא לנסות ולשלם את כל ההוצאות במזומן.

לא להשתמש בכרטיסי אשראי בחו"ל

רוב האנשים לוקחים עמם כרטיסי אשראי בחו"ל ויש לכך סיבה מוצדקת. באמצעות כרטיס האשראי ניתן למשוך מזומנים, ניתן לשלם במסעדות, לשלם למלון, לשלם בקניות ועוד. אך חשוב לדעת כי כל רכישה המתבצעת בחו"ל עולה ללקוח לא מעט כסף. עם פעילות באמצעות כרטיס האשראי משלמים עמלות וכן שערי המרת מטבע בגלל התשלום בחו"ל אינה כדאית. כלכלי יותר לפרוט כסף ולשלם במזומן. לכן כדאי לנסות ולשלם כמה שיותר במזומן ולאת מהארץ עם מספיק מזומן שיספיק לשהייה בחו"ל. כרטיס האשראי נועד להעניק ביטחון ושקט נפשי שבמידה ותזדקקו לו תוכלו לשם או למשוך כסף מכספומט.

לשמור על הכסף

רבים מפחדים לקחת עמם לחו"ל כסף מזומן ולכן מעדיפים כרטיס אשראי. במידה ומקפידים על שמירה על הכסף עדיף לקחת מטבע חוץ ולהימנע ככל הניתן משימוש בכרטיס האשראי. כיום בכל מלון יש כספות שמורות בחדרים וניתן להפקיד גם בכספת של המלון ואין לשכוח כי גם כרטיס אשראי עלול להיגנב. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה