שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2555
מאמרים: 7603
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

המרת מטח בשער משתלם


אבי ביטון
 
 

 

המרת מט''ח הוא התהליך של קניית מטבע זר בשקלים או המרת השקלים שברשותנו למטבע זר. נוקטים בהמרת מט''ח לפני נסיעה מהארץ למדינה זרה וזאת על מנת שיהיה ברשותנו כסף מתאים לקנות ולהשתמש בכול השרותים שיהיו דרושים לנו במסע. המרת מט''ח היא גם הפעולה ההפוכה כשאנו שבים מהטיול וממירים מטבע זר שנותר לנו למטבע שקלי ישראלי. המרת מט''ח היא הליך קל ובטוח במידה ובחרתם לעשותו במקום מורשה ומוכר.

מושגים בסיסים במט''ח

המרת מטח מתבצעת על ידי המרת מטבע ישראלי במטבע זר אחר או להיפך על ידי המרת מטבע זר במטבע הישראלי, את יחס ההמרה לכול מטבע ומטבע למטבע הישראלי ניתן למצוא בשער היציג שמתפרסם על ידי בנק ישראל שהוא הקובע את היחסים הללו. השער היציג מציג את היחס של המטבעות הזרים של כול המדינות איתן ישראל סוחרת ונקבע בכול יום מחדש בהתאם לתנודות הכלכלה העולמית והכלכלה המקומית. בנוסף לשער היציג ישנו גם שער החליפין שקובע על פי היצע וביקוש את חוזקו של המטבע הזר הספציפי. בבואכם למכור מטבע זר מחירו יקבע מעט מתחת לשער היציג, והפוך כשבאים לרכוש מטבע זר מחירו יהיה מעט מעל לשער היציג.

היכן כדאי להמיר מט''ח

 יש כמה אפשרויות להמרת מטח, דרך הבנקים, דרך בנק הדואר ודרך הסוכנויות הפרטיות. הדרך הוותיקה שבהמרת מטח באמצעות הבנקים כבר אינה קורצת כבעבר משום שהבנקים גובים עמלת שרות גבוהה עבור ההמרה, ניתן להפחית את גובה העמלה על ידי שימוש בכספומט וויתור על המגע האנושי. בבנק הדואר לעומת זאת ניתן לבצע המרת מטח ללא עמלה ובהנחות על שער החליפין היומי. המרת מטח  דרך אחת מהסוכנויות הפטיות תהיה לרוב הדרך המשתלמת ביותר וזאת משום התחרות העזה, בדרך כלל על המרת מטח בסוכנויות הפרטיות לא תדרשו בדמי עמלה כלל ואף יוענקו לכם הנחות על שער החליפין היומי, במידה ואתם ממירים מעל סכום מסויים אף תזכו להנחות גבוהות יותר בהתאמה לגובה סכום ההמרה, לכן כדאי אם אתם בוחרים בסוכנות אמינה ומורשת, שתבצעו בה את ההמרה בפעם אחת מבלי לפצל את הסכום להשגת מירב ההנחה האפשרית לכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה