שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2571
מאמרים: 7615
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הנהלת חשבונות


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

מהי הנהלת חשבונות ומה תפקידה וחשיבותה של הנהלת חשבונות בעסק? הנהלת חשבונות הינו תחום העוסק ברישום ותיעוד של פעילות העסק, במילים אחרות הנהלת חשבונות הינו תחום לתיעוד פעולות העבר של העסק בשפה חשבונאית. באמצעות רישום פעולות העסק ניתן לנתח את תוצאות פעילותו והשינויים בנכסים ובתחייבויות בעסק. לכן רישום שגוי עשוי להעניק תוצאות מטעות.

מסיבה זו בדיוק חשוב לבצע את עבודת הרישום באופן נאות, נקח לדוגמא מצב בו חברה רוכשת מכונה בעלות גבוהה רישום של הפעולה כהוצאה עשוי להוביל למצב שבו הדוחות הכספיים מראים הפסד, אך כאשר נהוון את המכונה לרכוש הקבוע נגלה שלא רק שהחברה רווחית אלא גם לחברה יש נכסים אשר מעלים את שווי החברה.

דוגמאות כלו ואחרות הם נפוצות בבחינת דוחות כספיים של חברות ולעיתים בחינה מדוקדקת עשויה להוסיף או לגרוע נכסים או התחייבויות אשר לא היו נרשמים בהנהלת חשבונות אילולא התיחסות לפי הפעילות העסקית של העסק, המשמעות היא שהנהלת החשבונות יהא נכון אם היא תהא כזו אשר נותנת תיעוד הולם להתרחשויות האמיתיות בעסק.

אי ניהול נכון של הנהלת החשבונות עשוי להוביל לרישום שיטתי מטעה ולאחריו גם לניתוח עסקי מוטעה, כך שאין להטיל ספק ברישום הנהלת החשבונות של העסק המהווה את הבסיס להבנת הפעילות העסקית. 

אז מהם הגורמים אשר צריך לבחון טרם בחירת משרד הנהלת חשבונות:

א. ראשית משרד הנהלת חשבונות אשר אינו מבין את פעילות העסק לא יוכל לתת לכם מענה הולם, מדוע? נקח לדוגמא עסק אשר יש בו מספר פעילויות עסקיות, עירבוב של כל הפעילויות העסקיות יחד עשוי לתת תמונה כללית על כל הפעילות העסקית וללא התיחסות כלל בנוגע לכל פעילות באופן נפרד. 

ב. רישום נכון - הרישום הנכון בהתאם לכללי חשבונאות מקובלים עשוי להעניק תמונת מצב נכונה יותר אודות פעילות העסק

ג. מקצועיות - היסוד המרכזי לפיו משרד מקצועי לא סביר להניח שמכיר את כל הנושאים החשובים ויודע כיצד לנהל את הנהלת החשבונות כך שנוכל להפיק מימנה את המיטב. 

קיימים גורמים נוספים עליהם נדון במאמר נפרד


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה