שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הנהלת חשבונות כפולה או חד צידית


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

הנהלת חשבונות בעסק הינו רכיב חשוב מאוד היות והוא תחום העוסק ברישום חשבונאי של פעילות העסק, הרישום מתרגם את הפעילות העסק לשפה חשבונאית אשר מתרכזת בדוחות כספיים של העסק ניצול נכון של הדוחות הכספיים בעסק עשוי לשפוך אור על ההתנהלות העסקית של החברה. לצורך כך נדרש לנהל את הנהלת החשבונות באופן אפקטיבי.

קיימים שתי שיטות לרישום, שתי שיטות הנהלת חשבונות האחת הנהלת חשבונות חד צידית, השנייה הנהלת חשבונות דו צידית. בעוד הראשונה מתעדת רק את הפעילות התוצאתית של העסק, הנהלת החשבונות הדו צידית מנהלת רישום אודות מצבת הנכסים, ההתחייבויות ותוצאות העסק. 

הנהלת חשבונות דו צידית משמעותה כי כל פעולה בעסק נרשמת פעמיים הן בצד הזכות והן בצד החובה, היות ולכל פעולה יש שתי משמעויות. למה הכוונה שילמנו כסף עבור רכישת סחורה, מצד אחד רכשנו סחורה אשר תרשם בדוח רווח הפסד מנגד שילמנו באמצעות מזומן או התחייבות לשלם בעתיד (שיק או התחייבות עתידית) לכן רישום מקביל של כל הפעולות מפרט באופן אפקטיבי את מכלול הפעולות אשר התרחשו בעסק.

מנגד הנהלת חשבונות בשיטה החד צידית מעניקה תמונה חלקית של פעילות העסק היות והיא מעניקה תמונת מצב רק על תוצאות פעילות העסק בלבד ללא התיחסות לשינויים בנכסים ובהתחייבויות בעסק.

אין ספק כי הנהלת חשבונות דו צידית מעניקה תמונה רחבה יותר אודות העסק אך הנהלת חשבונות זו יקרה יותר עקב עבודה רבה יותר אשר נדרש להשקיע לצורך ביצוע. קיימים פעילויות אשר חייבים בניהול הנהלת חשבונות דו צידית מכח הוראות החוק כגון חוק החברות, חוק העמותות, הוראות ניהול ספרים ועוד.

הכדאיות בניהול הנהלת חשבונות כפולה באופן וולנטרי תלוי בתועלת המופקת מניהול כזה על פני הנהלת חשבונות חד צידית ביחס לעלות, שהרי אין כל הצדקה בעסק קטן לנהל הנהלת חשבונות דו צידית, אך בעסק גדול זה מצרך חובה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה