שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

הצורך בחזון עסקי


ערן רגב

ערן רגב

מנועי צמיחה בע"מ

 
 

החזון העסקי גורם לתחושת מוטיבציה פנימית וכשנבנה אותו נסלול דרך אשר דרכה נגיע אל התמונה העסקית הרצויה לנו, והרווח שנפיק יהיה שאנו לא נהיה מובלים אלה נוביל וננווט את חיי העסק.

 

כשיזם עומד לקראת מיזם חדש עליו לבחון מספר נושאים עיקריים:

 

“מהו החזון העסקי"- מהם היעדים האסטרטגים ומהו המצב שיביא את החברה לשיא ההצלחה שאליה הארגון שואף להגיע, תוך שילוב בין המטרות, השאיפות, הערכים והחלומות של בעל העסק. לדוגמא, החזון של חברת תנובה הוא:”להוביל את שוק המזון בישראל ולהביא לצרכן מזון טרי מהטבע המותאם לצרכיו ולאורח חייו של הצרכן המודרני". מהחזון של חברת תנובה עולה כי המצב העסקי הרצוי עבורה הוא לספק מוצר שיענה על צרכי החברה הישראלית, תוך הפקת רווחים לחברה שתוביל להמשכיות ארוכת טווך של החברה.

2. “כיצד נבחר החזון העסקי"- כאן ישנו צורך לבחון על אילו אותם ערכים תהיה בנויה תשתית החברה. כלומר, יש להציג את הערכים שעליהם אתם מעוניינים לבנות את אופי פעילות החברה. לדוגמא, עסק שיבחר שאיכות המוצר הוא אחד הערכים המרכזיים, יגדיר את עצמו כמתחרה על תנאי איכות המוצר ויבנה את אופי פעילות החברה תוך מתן דגש על המוצר במרכז וישקיע את כל יכולתו לייצר מוצר מובחר ואיכותי מעל יכולת המתחרים.

"כיצד נגשים את החזון העסקי"- בשלב זה ישנו צורך בהגדרת הפעולות הרצויות אשר יביאו את החברה לדבוק בחזון העסקי שלה. כלומר, פירוט מתוכנן מראש של סדר פעולות החברה אלה שיביאו את החברה להגשמה ולמימוש חלומותיה. למשל מטרות העולות מהחזון של חברת תנובה היא ייצור יעיל כך שיאפשר רווח נקי חיובי, והשקעה במחקר ופיתוח על מנת לייצר את מוצרי החברה באיכות הגבוה ביותר. לשם השגת מטרותיה החברה תנקוט בפעולות הבאות: גיוס אשראי כגון הקרן לעסקים קטנים, ניהול משא ומתן מול ספקים, עבודה עם חברת ייעוץ עסקי ועוד.

החזון העסקי נועד לספק לך, היזם, כלי לתכנון מטרותיך ומטרות העסק. מה החברה רוצה להיות באופן כללי ומה היא מבקשת להשיג בכדי להגיע לצמיחה. יחד עם זאת חשוב לציין כי לאחר בניית החזון העסקי יש לבחור בקפידה את סדר הפעולות שיביאו להשגה ולמימושו, למשל בחירה נכונה של מימון השקעה מכלל אפיקי הלוואות לעסקים הקיימים.

 

ואתם, כתבתם כבר חזון עסקי?


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה