שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

השוואת הלוואות: הלוואות בנקאיות מול הלוואות חוץ בנקאיות


אמנון
 
 

 

הלוואות חוץ בנקאיות – חידוש של השנים האחרונות

הבנקים היו המוסדות שהעניקו אשראי דרך: הלוואות, עם החתמת ערבים או שיעבוד נכס, אשראי תוך תשלומים בכרטיס האשראי, ומשיכת יתר בחשבון העובר ושב, מה שנקרא אוברדרפט או מינוס בחשבון.

לפני שנים אחדות השתנו הכללים, משיכת היתר הוגבלה עד לגובה מסוים בלבד, ושוק ההלוואות נפתח. היום אפשר לקבל גם הלוואות חוץ בנקאיות.

אין אדם שלא נתקל בצורך להשיג סכום של כמה אלפי שקלים, לעיתים להוצאה בלתי צפויה מראש. זה יכול להיות לשם החלפת רכב, שיפוץ פתאומי בדירה, טיפול רפואי או טיפולי שיניים ועוד. הלוואות חוץ בנקאיות הן לפעמים דרך נוחה מאוד להשיג את סכום הכסף הנדרש במהירות גדולה.

את אותן הלוואות אפשר לקבל ממספר גופים: חברות ביטוח, קרנות למיניהן, חברות מימון פרטיות, וחברות של כרטיסי אשראי, הן בנקאיות והן חוץ בנקאיות. מדובר בחברות שעובדות על פי היתרים של משרד האוצר, ובכל מקרה לא חברות של השוק האפור.

הלוואות חוץ בנקאיות– דרך מימון מידיית

כל אותן חברות שמנינו, המעניקות הלוואות, עושות זאת בדרך כלל בדרך קלה ומהירה, ללא פרוצדורה מסובכת, ללא טפסים רבים, בלי צורך להחתים ערבים. חברות רבות מפרסמות פרסום אגרסיבי למדי ברדיו ובטלוויזיה, בשיחת טלפון אחת, בדרך כלל לקו בחיוג מקוצר אפשר להגיע אליהן. דרך אחרת היא להשאיר פרטים באתר האינטרנט של החברה, ונציג שירות חוזר תוך זמן קצר.

החברות המעניקות הלוואות חוץ בנקאיות מבקשות לדעת מה מצבו הבנקאי של הלווה ובעיקר כושר ההשתכרות שלו. אדם שעובד זמן ארוך במקום עבודה מוסדר, ויכול להוכיח זאת בתלושי השכר האחרונים, ובהתנהלות הכספית שלו – יקבל את ההלוואה המבוקשת. המשכורת מהווה למעשה את הבטוחה להחזר ההלוואה. לווה אשר יתקשה בהחזרי התשלומים – משכורתו תפגע.

הלוואות חוץ בנקאיות הן פתרון טוב למי שזקוק באופן זמני לסכום כסף מסוים, ואינו רוצה לפגוע במסגרת האשראי בחשבון הבנק שלו, או שאינו יכול להגדיל אותה יותר.

הלוואות בנקאיות– הדרך הישנה והבטוחה

הבנקים ממשיכים להעניק אשראי, ולתת הלוואות בנקאיות, גם לאנשים אשר חשבון הבנק שלהם מנוהל בסניף אחר, או אפילו בבנק אחר. למעשה, ידוע כי אנשים רואים בסניף הבנק שלהם את הכתובת הראשונה לבקשת הלוואה – אם הם צריכים כסף במזומן.

הלוואות בנקאיותכרוכות בדרך כלל בתהליך מעט ארוך, תוך מילוי טפסים רבים, ובדרך כלל גם תוך שיעבוד של נכס, פיקדון כספי, קרן השתלמות או החתמת ערבים. יחד עם זאת, שכירים – עובדי מדינה או מקומות עבודה גדולים ובטוחים – יכולים לקבל הלוואות בנקאיות מתוקף המשכורת הבטוחה שלהם.

הלואוות בנקאיותבדרך כלל בעלות ריביות זולות יותר, אך יש תשלומי פתיחת תיק ועמלות לבנק.

לסיום, אין תשובה חד משמעית לשאלה איזה סוג הלוואות כדאיות יותר. מומלץ ביותר לעשות בדיקה לפני לקיחת הלוואה בשניים שלושה גופים לפחות, ולקחת את ההצעה האטרקטיבית ביותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה