שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

זקוקים להלוואות? - סודות מענף המלווים


אמנון
 
 

 

כאשר ניגשים לבנק או למקור מימון חוץ בנקאי אחר תפקידם של אלה להציע למבקש ההלוואה את כל האופציות הפתוחות בפניו ולהסביר מה ההבדל בין האופציות השונות. אולם, מסתבר כי הבנקים וכן חברות מימון אחרות מעדיפות להציג בפני הלקוח, מבקש ההלוואה, רק את האפשרויות הכדאיות עבורם והם נוהגים להסתיר את האפשרויות הפחות כדאיות כלכלית עבורם. כך למשל יציג הבנק בפני הלקוח מגוון הצעות עבור הלוואות לכל מטרה צמודות מדד כמו הלוואת מימון רכב, מימון חתונה, מימון שכר לימוד עבור לימודי השכלה גבוהה, מימון לשיפוץ הבית ועוד. לעומת זאת יסתיר הבנק את נושא הלוואת בלון היכולה להיות כדאית מאוד עבור מי שצריך מימון דחוף על מנת לגשר עד למועד בו יקבל סכום כסף בביטחון מלא. היתרון בהלוואת בלון הוא גמישות ההלוואה. מבקש ההלוואה מקבל מייד את סכום הכסף ומשלם את הריבית וההצמדה בלבד לכל זמן תקופה ההלוואה. בסיום זמן ההלוואה הוא משלם את מלוא הקרן, כלומר את סכום ההלוואה, בתשלום אחד במספר תשלומים מוגדרים מראש.

למי כדאי לקחת הלוואת בלון

הלוואת בלון הנקראת גם הלוואת גישור טובה לרבים מכיוון שההלוואה לא מעמיסה על חשבון העו"ש של הלקוח. לקוח שיודע בבטחה כי תוכנית חיסכון מסוימת עומדת להשתחרר בעתיד יקבל הלוואה בתנאים נוחים יותר והוא יחזיר את סכום ההלוואה אותה לקח כאשר החיסכון ישתחרר. הבנק חייב לאמת את הנושא, לכן חסכונות או קרן השתלמות הנמצאים בבנק יהיו ערבות טובה לבנק. חשוב לא לקחת הלוואה על חשבון סכום עתידי שלא בטוח לגמרי כי יגיע מכיוון שכאשר יגיע מועד הפרעון עלול הלקוח להיות בבעיה במידה והכסף העתידי לא הגיע.

הלוואה מיוחדת ממקור אחר

לעתים כדאי לקחת הלוואות חוץ בנקאיות וכך לא להשפיע על האובליגו מסגרת האשראי) בחבשבון הבנק. חברות מימון יכולות לעתים לאפשר הלוואות בתנאים יותר אטרקטיביים מהבנקים לכן יש לברר את כל האופציות העומדות בפני מבקש ההלוואה. יש לבדוק לעומק לא רק את פרטי הללוואה אלא גם את החברה במידה ומדובר על הלוואות מהשוק האפור. הלוואות לכל מטרה הן פופולריות ויש אופציות רבות. גם חברות האשראי מאפשרות לקחת הלוואות בתנאים נוחים בהתאם לבעל הכרטיס. כיום חברות האשראי מאפשרות לקחת הלוואה גם למי שאינן ברשותו כרטיס של החברה.

הלוואה קצרה

סוג הלוואה שלא רבים מכירים היא הלוואת און קול (ON CALL). הלוואה זו היא לתקופה קצרה הנעה בין מספר ימים לשבועיים. זוהי הלוואה זולה שאינה כדאית לבנק אך כדאית לרבים. גם חברות המאפשרות הלוואות חוץ בנקאיות מציעות ללקוחות הלוואות קצרות מועד וכדאי לבדוק ולהשוות את התנאים בין הבנקים לחברות אלה. הבנק מסתיר אפשרויות פחות כדאיות עבורו לכן יש לדרוש מהפקיד בבנק להציע את כל האופציות ולהשתמש בהן בתבונה. הלוואות לכל מטרה קל לקבל אך יש לדאוג לתכנון מקדים כיצד להחזיר את ההלוואה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
זקוק נואשות להלוואה    01/07/2013


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה