שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

חברות טכנולוגיה


liran
 
 

אם היינו צריכים עוד הוכחה לכך שחברות סטארטאפ בישראל הן מנוע הצמיחה של הכלכלה הישראלית, באו הנתונים של שנת 2014 והראו לנו על סך גיוסים שעולה על 500 מיליון דולר, עליה של יותר מ-25 אחוז ביחס לשנה הקודמת. גיוסים אלו של חברות טכנולוגיה בישראל בא בעיקר דרך קרנות הון סיכון וקרנות פרטיות.  בנוסף לכך השנה היו 17 הנפקות בבורסה של חברות הייטק, שהצליחו לגייס 2.1 מיליארד דולר. כמעט פי 7 מהשנה הקודמת.

נתון זה הוא מפתיע משתי סיבות, הראשונה, בקיץ האחרון התחוללה מלחמה בישראל שהקפיאה את המצב והיו שסברו שזה יוביל לפגיעה קשה בחברות טכנולוגיה ישראליות בעיקר בקרב משקיעים זרים. הסיבה השנייה, קרנות הון סיכון ישראליות רבות נסגרו עקב ירידה חדה ברווחים והחל משנת 2010 היה חשש שזה יפגע קשות בתעשיית ההייטק בישראל.

אז מה בכל זאת גרם לכך שחברות טכנולוגיה יצליחו לגייס כל כך הרבה כסף? באופן אבסורדי גם למלחמה יש חלק בזה. חברות טכנולוגיה רבות מייצרות ומשווקות טכנולוגיות צבאיות וכעת אחרי המלחמה הן יכולות להראות תוצאות מוצלחות לפיתוחים שלהם. לכך יש להוסיף את הדרישה הגוברת בשנים האחרונות למוצרי אבטחת מידע, מוצרים שחברות טכנולוגיה ישראליות ידועות באיכותם בזכות יוצאי 8200, שמייאשים את מיטב החברות הנ"ל. נכון הדבר בעיקר על רקע הפריצות הרבות שעושים ארגוני הטרור ומדינות שונות (דוגמא סין, איראן, צפון קוריאה ועוד) למערכות מחשוב מערביות ובפרט אמריקאיות.  על נקודה זו יש להעיר שהמגמה הנראית עוד מתחילת שנות האלפיים (תקופת האינתיפאדה) היא, שתעשיית ההייטק הישראלית פחות מושפעת מאירועים פנימיים ויותר מושפעת מאירועים גלובליים.

סיבה שנייה שבגללה חברות טכנולוגיה הצליחו לגייס סכומי כסף כל כך גדולים הם, שלמרות שקרנות הון סיכון ישראליות רבות פסקו לעבוד, לחלל הזה נכנסו קרנות אחרות.  מדובר על קרנות הון סיכון שראו את הסיכוי שקיים בשוק הישראלי ובחרו להיכנס לתוכו למרות הסיכון, לפיכך לא היתה השפעה רבה לעובדה שקרנות הון סיכון יצאו כי מיד נכנסו אחרות במקומן.

כיצד זה משפיע על כלל השוק?                                                                             

הצלחתן של חברות טכנולוגיה ישראליות אינן נחלתן בלבד. הצלחתן מהווה מנוע לכלל המשק בישראל גם אם מדובר בחברות שפועלות יותר בשווקים חיצונים, דוגמא ארה"ב, סין או אירופה. ראשית, שוק העבודה במקצועות ההייטק צמח בשלוש אחוז והגיע השנה לכמעט 270 אלף איש. 20 אחוז מתוכם אנשי תוכנה, כמו כן אנחנו רואים שיפור בתחום המכירות והשיווק. שנית, ככל שיותר חברות סטארטאפ נפתחות ויש יותר גיוסים, כך אפשר למצוא יותר משקיעים זרים שנכנסים למשחק ומכניסים כסף זר. שלוש, בסופו של דבר מדובר בתהליך, כאשר המנוע הכלכלי הגדול ביותר צומח, אז לטווח הארוך, כל הכלכלה נהנית מזה במידות שונות, הן במחקר, פיתוח, עבודה, ושכר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה