שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

חשיבות ניהול תקציב משפחתי ושליטה בהוצאות


אמנון
 
 

 

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר גופים פיננסיים ובעלי מקצוע המטיפים לניהול נכון של תקציב המשפחה. בנק ישראל בשיתוף עם בנקים שונים בארץ מערימים קשיים על משקי בית אשר מבקשים הלוואות וחריגות באשראי על מנת למנוע חובות גדולים מדי שיעכבו את הקידום של המשפחה מבחינה כלכלית מצד אחד ויעמיקו את הגירעון התקציבי בידי האזרחים מצד שני.

המשמעויות של ניהול תקציב משפחתי הן רבות וביניהן חיסכון בהוצאות, צרכנות נבונה, שליטה על ההוצאות, ביצוע בקרה שוטפת וכדומה. ניהול נכון של תקציב משפחתי הוא לא משימה פשוטה ורבים מאנשי המקצוע מלמדים את השיטה ומציעים טכניקות שונות למשקי הבית המעוניינים לבצע בקרה שוטפת וניהול נכון של ההוצאות וההכנסות של משקי הבית השונים. מה החשיבות האמתית של ניהול תקציב משפחתי ומה היתרונות העומדים בפני מי שמיישם ניהול נכון של תקציב משפחתי? כל התשובות בכתבה הבאה.

חיסכון בהוצאות

החיים המודרניים מזמנים בפנינו אתגרים פיננסיים מרובים. תרבות הפנאי ותרבות הקניות גורמות להוצאות כלכליות גדולות במיוחד ואמצעי התשלום הרבים בהם ניתן להשתמש מצליחים לרוב להסתיר את המצב הכלכלי האמתית בדמות של תשלומים חודשיים קטנים הפרוסים על פני שנים רבות.

ניהול תקציב משפחתי נכון יכול לסייע משמעותית לביצוע חיסכון בהוצאות הודות ליכולת לראות באמצעות ניהול נכון את ההוצאות האמתיות של משק הבית ולהפרידן מההוצאות הנחוצות להוצאות הפחות נחוצות. ניהול תקציב משפחתי אף יכול לתת את התמונה המדויקת ביותר של ההוצאות ולהבטיח שההוצאות לא יעלו על ההכנסות מה שעלול להוביל לחריגה בתקציב ולנזקים כלכליים בטווח הרחוק.

צבירת חסכונות

חשיבות נוספת של ניהול תקציב משפחתי היא בצבירת חסכונות ונכסים שהם הגורמים העיקריים לקבלת ביטחון כלכלי והבטחת יציבות כלכלית לאורך שנים. באמצעות תכנית חסכון, בקרה ושליטה ובאמצעות חיסכון בהוצאות וביצוע צרכנות נבונה ניתן למזער את ההוצאות החודשיות כך שהן יהיו קטנות מההכנסות ואת העודף לשמור בצורת חסכונות.

החסכונות הם חשובים ביותר מכיוון שהם יכולים להוות מקור טוב לתשלומים של הוצאות בלתי צפויות וחד פעמיות שאינן נמצאות בתקציב, הם יכולים לשמש לקנייה של נכסים ומוצרים יקרים במיוחד מבלי הצורך בלקיחת הלוואה או ביצוע תשלומים הנושאים ריבית וברמה הנפשית הם יכולים להוות עוגן בטחון כלכלי של מקור כסף הזמין לשימוש בזמנים קשים של חוסר עבודה, מחלה או מצב כלכלי קשה.

איזונים ובלמים

ניהול תקציב משפחתי הכולל חיסכון בהוצאות וניהול צרכנות נבונה חשוב גם בהיבט האיזונים והבלמים שבחיים. משפחות שאינן מגבילות את ילדי המשפחה בהוצאות ומחנכות לפזרנות מציבות מכשולים רבים בפני הילדים בבגרותם אשר אינם יודעים לחסוך ולנהל את המקורות הכספיים שלהם. מחקרים הראו כי ילדים שגדלו במשפחות בלי איזונים ובלמים מבחינה כלכלית גדלו להיות בוגרים פזרנים ובעלי בעיות כלכליות ונטייה לבזבזנות ואי חיסכון.

חינוך לחיסכון וניהול נכון של התקציב המשפחתי מעניק יתרונות רבים לא רק ברמה החומרית אלא גם ברמה החינוכית אשר מעניקה לילדים במשפחות המנהלות תקציב נכון חינוך ומודעות לחיסכון, בקרה ושליטה טובים יותר. למרות שהקושי בהגבלה ובאיזון קיים במיוחד בקרב ילדים, היתרונות והחשיבות שבחינוך לחיסכון הם גדולים ורבים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה