שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

ייעוץ משכנתא, משכנתא הפוכה


seo top
 
 

משכנתא רגילה

 

המשכנתא שכולנו מכירים היא אמצעי נפוץ לסיוע לאנשים רבים לרכישת דירה מכל סוג שהוא. מכיוון שמרבית האנשים אינם מחזיקים ברשותם סכומי כסף גבוהים כמו אלה הנדרשים לרכישת דירה, הרי שאנשים רבים זקוקים להלוואה על מנת לממן רכישה של דירה. אולם הלוואות בסדר גודל של דירה דורשות גם בטחונות גדולים בהתאם. הפתרון לכך הוא לקיחת משכנתא מהבנק, שמשמעותה קבלת הלוואה גדולה של הסכום הדרוש לרכישת הדירה, בתמורה למשכון של הדירה הנרכשת עצמה, כביטחון לבנק להחזר ההלוואה. למעשה, רק בסיום החזר ההלוואה (כעבור 5 עד 30 שנה) הופכת הדירה לרכוש מלא של הרוכשים.

 

משכנתא הפוכה

 

משכנתא הפוכה, לעומת זאת, נועדה לאנשים הזקוקים להלוואה של סכום כסף גדול, לאו דווקא לרכישת דירה, כאשר יש כבר ברשותם דירה משל עצמם. משכנתא הפוכה פירושה שהבנק מעניק ללווים הלוואה בתמורה למשכון של הדירה שכבר קיימת ברשותם. במסלול של משכנתא הפוכה אין חיוב של החזרים חודשיים, ומסלול ההחזרים יכול להיקבע בכל דרך שנוחה ללווים. עם זאת, הדירה נותרת במשכון כל עוד ההלוואה לא הוחזרה. ההלוואה שהבנק נותן במסגרת משכנתא הפוכה היא בערך של עד 50% מערך הדירה הממושכנת, ובתנאי שערך הדירה הוא לפחות 160,000 דולר. שיטה זו של משכנתא הפוכה מתאימה מאד להורים אשר מעוניינים לסייע לילדיהם, או לאנשים אשר רוצים לערוך שיפוץ מקיף של הדירה שלהם.

 

ייעוץ משכנתא

 

ייעוץ משכנתא הוא עניין חשוב מאד, הן כאשר מדובר במשכנתא רגילה והן כאשר מדובר במשכנתא הפוכה. ייעוץ משכנתא ניתן על ידי יועצי משכנתאות מתוך הבנק, או על ידי יועצים חיצוניים. מומלץ, ברוב המקרים, לפנות ליועצים חיצוניים, מאחר שלאלו אין אינטרסים מנוגדים – כמו האינטרס לקדם את הבנק שבו הם עובדים, והם יכולים לייעץ היכן מומלץ לקחת את המשכנתא ובאיזה מסלול בדיוק לבחור. ייעוץ משכנתא מסייע גם בהחלטה האם כדאי לבחור במסלולים של משכנתא הפוכה, והאם מדובר אכן בסיוע יעיל גם לטווח ארוך, או בסיכון שעלול לגרום לנזקים כלכליים בטווח הארוך. לכן לפני שניגשים לקחת משכנתא מכל סוג שהוא, חשוב לפנות לייעוץ משכנתא.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה