שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

כיצד ייעוץ פיננסי עשוי לדחוף את העסק להצלחה


תמיר ביבי

רו"ח תמיר ביבי מנהל את iValue consulting - ייעוץ פיננסי לעסקים, ייעוץ כלכלי למשפחות והכנת תוכניות עסקיות.

 
 

 

ניהול פיננסי לקוי עלול לגרום לעסקים מצויינים להפסיד כסף ולהיקלע לבעיות קשות בתזרים המזומנים. ניהול פיננסי מהווה חלק אינטגראלי מהניהול העסקי. בעסקים רבים הניהול הפיננסי הוא נושא אשר סובל מהזנחה לעומת הפעולות העסקיות האחרות. הצרה בכך היא שבדרך כלל בצדה של הזנחה זו צפוי מחיר גבוה שישלם העסק. במקרים מסוימים יאלץ בעל העסק בעל כורחו להפסיק לטפל בפעילויות העסקיות האחרות ולהתמקד אך ורק במשבר פיננסי שנוצר ובהישרדות העסק.

בעלי עסקים יכולים להימנע מהדינאמיקה המסוכנת הזו באמצעות קבלת שירותים מקצועיים של ייעוץ פיננסי. ככל שהנושאים הפיננסיים בעסק יטופלו בשלב מוקדם יותר, כך סיכוייו של העסק להתמודד עם ירידה טבעית בפעילות העסקית יהיו גבוהים יותר. אחת המטרות החשובות שבקבלת ייעוץ פיננסי מעבר ליצירת הערך לבעלי העסק היא חיזוק האיתנות הפיננסית של העסק. היערכות פיננסית נכונה המתבססת על תכנון פיננסי יעיל עשויה להיות ההבדל בין הצלחה עסקית לבין קריסה פיננסית.

במהלך הייעוץ הפיננסי ייבחן אופן הניהול של תזרים המזומנים בעסק. חשוב לזכור כי ניהול תזרים מזומנים הוא תנאי בסיסי להמשך של פעילות עסקית תקינה וכי ניהול תזרים מזומנים בצורה לקויה עשוי להביא גם עסקים רווחיים לסגירה. ייעוץ פיננסי מקצועי כולל אבחון המצב הפיננסי הקיים, ממשיך בבניית תחזית של תזרים מזומנים ומספק כלי בקרה יעילים לביצוע מעקב שוטף אחר תזרים המזומנים בפועל בהמשך. ישנן פעולות רבות בהן ניתן לנקוט בכדי לשפר את תזרים המזומנים, לצמצם את צריכת האשראים ולהפחית את עלויות המימון המשולמות על ידי העסק.

היבט נוסף המכוסה על ידי הייעוץ הפיננסי הוא בניית תקציב וניהול בקרה תקציבית. כל עסק חייב לנהל תקציב. ניהול תקציב מסייע לעסק להגדיר יעדי רווחיות ברורים ולבחון את העמידה ביעדים אלה. בקרה תקציבית שוטפת תגלה בזמן בעיות עסקיות אשר מחייבות תגובה מיידית. גילוי מאוחר עלול להיות מסוכן ולצמצם את דרכי הפעולה האפשריות.

נושאים חשובים נוספים אשר מכוסים על ידי הייעוץ הפיננסי הם התמחיר וההמחרה. התמחיר מסייע לנו לבחון את העלויות האמיתיות של המוצרים והשירותים של העסק בעוד שתהליך ההמחרה מסייע בקבלת החלטות אופטימאליות בנוגע למחירי המכירה של מוצרים ושירותים. תמחיר והמחרה נועדו לסייע לעסק למקסם את רווחיו בטווח הארוך.

ייעוץ פיננסי מטפל למעשה בכל הנושאים הפיננסיים והכלכליים בעסק ומקנה לבעלי ולמנהלי העסק כלים יעילים לקבלת החלטות עסקיות מושכלות. ייעוץ פיננסי בוחן את הכדאיות הכלכלית העומדת בבסיסן של החלטות עסקיות ובכך מסייע ביצירת ערך ורווחים לבעלי העסק.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה