שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

כל מה שלא סיפרו לכם על הלוואות מדינה


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

הלוואות מדינה הן לא ספק פתרון הלוואה נוח לעסקים קטנים, בזה אין וויכוח. כאשר יותר ויותר עסקים קטנים מתקשים לגייס הלוואות בבנק בתנאים נוחים, האפשרות של גיוס הלוואות מדינה, שהם בתנאי הלוואה מוגדרים, מאוד קורצת לעסקים. אך בכל התהליך של גיוס הלוואות לעסקים בערבות מדינה וקבלת אישור יש הרבה נקודות קטנות שהעסקים הקטנים לא מכירים וכדאי שיכירו.

על הריבית אפשר להתמקח

הלוואות מדינה מגדירות כך שהריבית שמקבלים עם ההלוואה מהבנק לא יכולה לעבור את הפריים+3.5%, זה מוגדר לפי מכרז של המדינה. אז מה שקורה בפועל הוא שרוב הבנקים מעניקים הלוואות בריבית המקסימלית של פריים+3.5%. חשוב להדגיש שההלוואה של המדינה היא עד פריים+3.5%. זה אומר שאפשר לרדת בשיעור הריבית וכאן העסק נכנס. אפשר להתמקח ולהוריד את הבנק בריבית. במיוחד אם זה בסניף בנק חדש שרוצה לגייס את העסק לחשבון.

מידע שלילי פוגע בסיכויי קבלת האישור על ההלוואה בקרן

טכנית יש לקרן תנאי סף מסוימים שבהם עסק צריך לעמוד בכדי להגיש בקשה להלוואה בערבות מדינה. אח מהתנאים הללו אומר שלעסק אסור שיהיה הגבלות או חובות כיום. אך מה שלא אומרים לעסקים הקטנים הוא שאם בעבר היו הגבלות ובעיות מול הבנקים, רוב הסיכויים שזה יפגע בקבלת אישור על ההלוואה. העסק טכנית יכול לגשת ולבקש הלוואה מהקרן אך הסיכויים שלו נמוכים. למשל, עסק שלפני חודש סיים הגבלה בבנק יכול לגשת כי עכשיו שההגבלה הסתיימה הוא עומד בתנאי הסף אך יש לו מידע שלילי מאוד טרי וזה אומר שהנציגים של הגוף המתאם כנראה יחששו להגיש לעסק המלצה חיובית.

תהליך הבחינה של הקרן אורך חודש עד חודש וחצי

הרבה עסקים לא מודעים לזמן התהליך של הבחינה בקרן סיוע לעסקים למתן הלוואה. אם עסק זקוק לגייס הלוואות לעסקים במהירות הקרן היא לא בשבילו. הרבה חברות מפרסמות שההלוואה מהקרן מאוד מהירה ומקבלים את ההלוואה תוך שבוע או שבועיים אך זה לא נכון. הקרן מטפלת במאות בקשות כל חודש ולכן זה לוקח זמן עד שמקבלים אישור וכל הביורוקרטיה מטופלת בקרן. יש לקחת את זה בחשבון שמתחילים בתהליך ההגשה לקרן.

מחצית מהבקשות בקרן מקבלות דחייה

מבחינת אחוזי הצלחה בקרן, ניתן להבין שלא כל עסק שפונה לקבל הלוואות מדינה גם מקבל אותם. הלוואות מדינה מוענקות רק לעסקים אשר צולחים את אישור הגוף המתאם שמעניק המלצה על סמך רווחיות ויכולת החזר על ההלוואה. יש הרבה עסקים שאין להם נתונים חיוביים לקבל הלוואה מהמדינה או שהבקשה שלהם לא טופלה כראוי והם מקבלים דחייה. מומלץ להעריך סיכויי הצלחה בעזרתו של יועץ כלכלי שמכיר את הקרן וכיצד היא בוחנת בקשות של הלוואות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה