שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2500
מאמרים: 7541
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

כל מה שצריך לדעת על מבקר פנים


דורון

מייסד ומנהל המשרד הינו מר דורון יוניסי מבקר פנימי מוסמך, בוגר תואר ראשון מנהל עסקים, התמחות בחשבונאות, בעל ניסיון עשיר של יותר מ – 10 שנים בתחום הביקורת הפנימית.

למידע נוסף ניתן לבקר באתר: https://dyonisy.co.il

 
 

הביקורת הפנימית היא חלק ממקצוע שרמת חשיבותו ותרומתו לארגון עולה בשנים האחרונות, בעיקר על רקע הניסיון לשפר את התרבות העסקית של גופים פרטיים וציבוריים. כמו כן, כדאי לדעת שהחוק בישראל מחייב גופים מסוימים לעבור ביקורת פנימית ולכן שירותיו של המבקר כל כך חשובים.

הגדרת התפקיד של המבקר הפנימי מאפשרת לו לבדוק את הארגון באופן שיטתי וסדור. המבקר יכול לבצע את הבדיקה לפי דגשים ספציפיים שמוגדרים על ידי מזמין הביקורת, או לחילופין להשתמש בידע ובניסיון שיש לו. בכל מקרה, המטרה העיקרית היא להיעזר בשירותי ביקורת פנימית כדי להציף כשלים ולתקן ליקויים.

החשיבות של פרספקטיבה חיצונית

המבקר הוא גם איש המקצוע היחיד שמסוגל לראות את פני הדברים בפרספקטיבה חיצונית ולהגיש דוח אובייקטיבי. המבקר נאמן לחלוטין למקצוע שלו וההסמכה שהוא עובר מאפשרת לו לשפר תהליכים ולייעל פעולות. כתוצאה מכך, הנהלה עסקית שנעזרת בשירותי ביקורת פנימית מקבלת הזדמנות פז להגשים את המטרות והיעדים שהיא קובעת לעצמה – מבלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב ותוך שהיא עונה על הדרישות ממנה בחוק.

עד לפני מספר שנים נאלצו מנהלים בחברות גדולות להתפשר על שירותי ביקורת פנימית. הסיבה לכך הייתה שהמנהלים עצמם לא רצו לעבור ביקורת, מה גם שהם לא תמיד סמכו על גורם חיצוני שיגיש עבורם דוח מנומק. חוק הביקורת הפנימית שעבר בישראל בשנת 1992 שינה במובן מסוים את פני הדברים והפך את הביקורת הפנימית לכלי חשוב לכל ארגון, עסק, חברה ומוסד בארץ.

על מי חלה חובת מינוי מבקר?

חובת מינוי מבקר פנימי חלה בראש ובראשונה על משרדי ממשלה, חברות ממשלתיות, יחידות סמך, רשויות מקומיות, עיריות ומועצות אזוריות. זו רשימה ארוכה של גופים ציבוריים שמתוכה אפשר להבין לא רק את המטרות של ביקורת פנימית, אלא גם את החשיבות של מסקנותיה עבור הציבור הרחב.

לשם השוואה, חובת מינוי מבקר פנימי חלה מכוח חוק ניירות ערך גם על חברות ציבוריות. אלו חברות שהפעילות העיקרית שלהן לא בהכרח משפיעה על הציבור, אך הן מחויבות בביקורת בגלל שהן נסחרות בבורסה. מן העבר השני, אותו חוק שמחייב ביקורת פנימית חל על גופים נתמכים מכוח חוק יסוד תקציב, על קופות חולים מכוח חוק בריאות ממלכתי ועל מועצות דתיות מכוח חוק שירותי דת.

לקראת סיום כדאי להזכיר שחוק הביקורת הפנימית חל על עמותות שהיקף פעולותיהן מעל 10 מיליון ש"ח בשנה ועל מלכ"רים, חברות לתועלת הציבור והמועצה להשכלה גבוהה. בסקטור הפרטי, החוק מחייב בנקים וחברות ביטוח לעבור ביקורת פנימית אחת לתקופה מסוימת והוא חל על מוסדות אקדמיים במטרה להבטיח התנהלות שקופה מול הסטודנטים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה