שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

כל מה שרציתם לדעת על השחקן החדש בשוק ההון- קופות גמל להשקעה


אמנון
 
 

על מנת לעודד את היקף החיסכון בקופות הגמל גיבש משרד האוצר מודל חדש להפעלת קופות גמל- קופות גמל להשקעה. בכדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת באם להשקיע מכספכם בקופות גמל להשקעה נציג כעת כמה פרטים ועובדות ביחס לקופות הגמל החדשות.

כמה כסף ניתן להפקיד בקופת גמל להשקעה?

על פי תקנות החוק שנקבעו להסדרת פעולתן של קופות הגמל החדשות לכל חוסך תעמוד האפשרות להפקיד קופת גמל להשקעה סכום של עד 70 אלף ₪ בשנה. את הכסף ניתן להפקיד בקופה במספר העברות (לדוגמא מדי חודש) או בהעברה אחת. את המגבלה קבע המחוקק על מנת למנוע ניצול לרעה של הטבות המס המוענקות לחוסכים. גובה מגבלת הסכום הניתן להפקדה יתעדכן בצמוד למדד המחירים לצרכן.

כיצד יושקעו כספי קופות גמל להשקעה?

בדומה למוצרי חיסכון פנסיוני אחרים גם בקופות גמל להשקעה, לחוסכים ישנה אפשרות לבחור כיצד יושקע כספם המופקד בקופה, עם זאת הבחירה מוגבלת לאחד ממספר מסלולי השקעה שקופה מסוימת תציע לחוסכים במסגרתה. ניתן להעריך כי מרבית קופות הגמל להשקעה יציגו מסלולי השקעה המאופיינים ברמת סיכון שונה, מסלולי השקעה המתמקדים בסוג השקעות מסוים, או בתמהיל מסוים בין כמה סוגי השקעות, מסלולי השקעה המחקים מדדים מוכרים בשוק ההון וכן הלאה. מן הבחינה הבירוקרטית-משפטית נקבע כי בכל קופה תוקם ועדת השקעות אשר באחריותה יהיה לקבוע את האופן בו הקופה משקיעה את כספי החוסכים.

מתי אוכל לממש את ההשקעה?

בניגוד לקופות גמל תגמולים קופות גמל להשקעה יאפשרו לעמיתי הקופה למשוך את כספם מן הקופה בכל מועד על פי רצונם, באותה רמת גמישות המאפיינת קרן נאמנות לדוגמא. עם זאת, מאחר והמדינה מעוניינת לעודד את החוסכים לשמור את כספם בקופה עד לצאתם לגמלאות, נקבע כי אותם חוסכים שיבחרו לעשות כן יקבלו הטבת מס משמעותית- חוסך שישמור את כספו בקופה עד גיל הפרישה וימיר את החיסכון לכדי קצבה פנסיונית חודשית, יזכה לפטור ממס רווחי הון על הרווח שהניבה השקעתו וכן לפטור מתשלום מס על הקצבה עצמה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה