שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2473
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

למה לכתוב תוכנית עסקית


forward ייעוץ עסקי

משה הרשקו

ייעוץ עסקי FORWARD

 
 
תכנית עסקית היא תכנית הכרחית לכל עסק ולא רק עסק בהקמה, גם עסק קיים חייב תכנית עסקית. זהו מסמך מפורט אשר לוקח בחשבון את ההיבטים של הקמה ותפעול של העסק. בלעדיו לעסק אין כיוון וסיכוי הצלחתו תלויים על המזל בלבד. חייבים לערוך תכנית הכוללת את כל פרטי ההקמה והתפעול של העסק אשר לוקחים בחשבון גם את התקציב.
 
סיבה נוספת לתכנית עסקית היא כאשר רוצים לקבל הלוואה או לגייס משקיעים. אמנם משקיעים הם טיפוסים שבאופיים מוכנים לקחת סיכון בציפייה לרווח, אך הם מעוניינים בסיכון מחושב ולא יניחו את כספם על קרן הצבי. מי שרוצה למצוא משקיעים חייב להראות להם תכנית פעולה משכנעת. 
 
ניתן לסכם את המטרות של התכנית העסקית בקצרה: 
 
- הצגת הרעיון העסקי והדרכים להגשמתו בצורה ברורה עבור משקיעים פוטנציאליים. 
- בחינת ההיתכנות והכדאיות של העסק. 
- תכנון המבנה הפנימי של העסק ואופן פעולתו. 
 
כיצד בנוייה תכנית עסקית
תכנית עסקית חייבת להיות תכנית מפורטת כמה שיותר, היא חייבת לכלול את כל הפרטים על מנת להימנע מהפתעות אשר בסופו של דבר יגרמו לכם להוצאות מיותרות ועלולות אפילו להכשיל את העסק. לכל עסק יש את התכנית העסקית המתאימה לאופי הפעילות שלו ולתקציב שלו והן יכולות להיות שונות אחת מהשנייה באופן מהותי, הכל בהתאם לאופי העסק. למרות השוני עדיין התכנית צריכה לפרט את כל היבטי ההעסק. 
 
מומלץ להתחיל את התכנית עם פרקים המתארים את הרעיון העסקי בגדול, תיאור השוק והאסטרגיה של העסק.
 
לאחר מכן יש להמשיך בפרקים הבאים לרדת לעומקם של הדברים וכמובן לעומקם של המספרים (העלויות). אחד הפרקים החשובים בתכנית העסקית הוא תמצית מנהלים, זהו פרק המופיע בתחילת התכנית ובעצם מהווה סיכום כללי של כל התכנית, כך למנהלים יהיה קל להבין ולהתרשם אך כמובן חשוב שפרק זה יעלה בקו אחד עם התכנית העסקית.
 
תמצות מנהלים צריך להיות קצר (2-3 עמודים) המסכמים את עיקרי הדברים. אך שימו לב, למרות שפרק זה מופיע בתחילת התכנית, את כתיבתו מוטב להשאיר לסוף, אחרי שיש לכם תכנית עסקית מגובשת שכל פרטייה נבדקו. 
 
כתיבת תכנית עסקית היא פעולה מורכבת ומומלץ להיעזר ביועצים עסקיים על מנת לבנות נכון את התכנית, אך בהחלט יש צורך במעורבות אישית של היזם, בסופו של דבר התכנית העסקית נועדה לשרת את החזון שלו. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה