שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

למי כדאי לבצע את פעולת ניכיון שיקים?


אבי ביטון
 
 

 

תחרות במגזר העסקי בארץ ובעולם.

ישראל נחשבת בצדק לחלק מהעולם הקפיטליסטי. הכלכלה שלנו מושפעת ישירות מהתנודות והשינויים בכלכלה העולמית שהפכה בעשורים האחרונים לכלל עולמית באמת תודות לגלובליזציה. את המשבר האחרון שהתחיל ב-2008 ועוד לא ברור האם נגמר, ישראל שרדה טוב יותר (טפו – טפו – טפו) ממדינות רבות אחרות, גם העמידות ביותר. בכל זאת, המצב בארץ ובמיוחד בקרב בעלי העסק הקטנים והבינוניים לא מזהיר: המיסים בארץ גבוהים מאוד, התחרות קשה והביורוקרטיה ענפה.

שיטות תשלום בארץ ובעולם.

חשוב לציין שהמשבר הכלכלי הנוכחי בעולם התחיל ממשבר האשראי בארה"ב, האנשים רכשו בעזרת האשראי שנתנו להם חברות האשראי יותר מוצרים ונכסים מאשר הם יכלו לשלם בעתיד. גם בארץ קיימת בעיה זאת, גם אם במידה פחותה. הדרך המסורתית יותר שאפשרה לאנשים לרכוש מוצרים או שירותים שהיו מעבר ליכולתם הכלכלית – זה תשלום בשיקים דחויים. אחד השירותים שמציעים בנקים בעולם ובארץ למקבלי השיקים, זה ניכיון שיקים– הרכישה של השיקים במחיר מוזל על ידי הבנקים.

איך מבצעים ניכיון שיקים?

ניכיון שיקים נעשה על ידי מחזיקי השיקים והבנקים, כאשר בעל העסק או בן אדם פרטי שמחזיק בסדרה של שיקים דחויים (גם אחד אפשר לנכות) מוכר אותם לבנק שמשלם לו מיד ובמזומן את ערך כול השיקים ביחד, פחות אחוז מסוים. ניכיון שיקים מצד אחד גורם להפסד מסוים למי שמוכר אותו, אך בדרך כלל אנשים שכבר הגיעו לבנק כדי לבצע את פעולת הניכיון צריכים את הכסף המזומן בדחיפות, כך שהצורך הזה עולה בעיניהם בחשיבותו על חישובי הרווח והפסד.

סיבות נוספות למכור שיקים לבנק.

סיבה נוספת שאפשר לזקוף לזכות ניכיון שיקים בבנק, זאת העובדה שפעמים רבות האנשים שחתמו על השיקים מסרבים או לא מסוגלים לשלם עליהם. אם בעל העסק או מחזיק השיק מכר אותו במסגרת עסקת הניכוי לבנק, בנק יהיה זה שדואג לפדיון השיק. במידה ויתעורר הצורך לחייב את החתום על השיק לשלם את הסכום הנקוב בו, לבנק יש הרבה יותר אמצעים לעשות זאת מאשר לבן אדם פרטי. מכול וכול, כדאי לחשוב על האופציה הזו ובמידת הצורך לפנות לבנק ולנכות שיקים דחויים שברשותכם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה