שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

למי פונים כדי לברר מהי משכנתא


איציק דר
 
 

אנשים רבים שואלים את עצמם מהי משכנתא. האמת היא שהתשובה לשאלה מהי משכנתא היא מאד פשוטה, משכנתא היא הלוואה. הלוואה אותה מעניק הבנק לצורך רכישת דרה או נכס נדל"ן כלשהו. אך בשונה מכל הלוואה אחרת, משכנתא היא הלוואה שנותן הבנק כנגד שעבוד הנכס שאותו אנו מבקשים לרכוש. כך למשל, כאשר אדם לא מסוגל להמשיך ולהחזיר את המשכנתא, יכול הבנק לדרוש ולקבל את הנכס עצמו במקום את שאר הכסף שהלווה חייב לו ולא יכול להחזיר. מתי הנכס אך כל עובר לרשותו של הלווה? אחרי שזה סיים להחזיר את מלא סכום ההלוואה שנלקחה. והנה התשובה לשאלה מהי משכנתא.

אמנם השאלה הבסיסית של מהי משכנתא היא חשובה למדי, אך חשובה ממנה היא השאלה מאיפה לוקחים את הלוואת המשכנתא. אם תכנסו לבנק רגיל ותבקשו לקבל משכנתא, יובילו אתכם אחר כבוד אל דלת היציאה מהבנק. וזאת משום שישנם בנקים ספציפיים שכל יעודם הוא מתן הלוואות משכנתא ומענה על השאלות השונות וביניהן מהי משכנתא.

בעצם, בכל בנק יכולים לענות על השאלה מהי משכנתא, אבל רק הבנקים למשכנתאות יכולים לתת את התמונה המלאה וגם לענות על כל השאלות שמתעוררות אצל מי שמבקש לקחת הלוואה לצורך רכישת נכס כלשהו. הבנקים למשכנתאות הפועלים בישראל נכון להיום הם: בנק בינלאומי למשכנתאות, בנק טפחות, בנק לאומי למשכנתאות, בנק משכן, בנק ירושלים, בנק דיסקונט למשכנתאות, בנק כרמל, בנק אגוד.

לפעמים גם הקבלן עצמו יכול לענות על השאלה מהי משכתנא שכן לפעמים הוא בעצמו לאחר שהגיע להסדר עם בנק למשכנתאות כזה או אחר, יציע לנו לקחת משכנתא דרך הבנק איתו הוא הגיע להסדר מוקדם. חשוב לזכור כי גם במקרה זה, נותן המשכנתא הוא הבנק ולכן הנכס משועבד לבנק ולא לקבלן. למרות שלכאורה הקבלן הוא שהציע את ההלוואה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה