שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

לעשות פנסיה זה לא מספיק!


אמנון
 
 

רבים מאתנו מחזיקים בתוכנית פנסיה, אך בכלל מבי לדעת מהי כוללת, על מה היא משפיעה, מה היא גוזלת ממכם, כמה היא נכונה עבורכם וכדומה. באופן כללי הנתונים די מדאיגים, וזאת כי סקרים רבים מצביעים על כך שאנשים אומנם כן דאגו לעשות פנסיה, אך עם זאת הם אינם טורחים להשוות בין המסלולים השונים, הם מסתפקים באופציה הראשונה אותה הם מקבלים דרך מקום העבודה (למרות שהם רשאים לשנות מסלול), וכאשר מגיע עדכון בדואר, הם מראש מתייאשים וזורקים את המעטפה מבלי לפתוח אותה, כך שבשורה התחתונה הם אינם יודעים כמה הם חסכו, וכמה הם עתידים להרוויח כאשר הם יגיעו לגיל פרישה.

הזמן להתעורר

על כן זה הזמן לדרוש מאנשים להתעורר- עבור עצמם ועבור עתידם הכלכלי של בני משפחתם. חשוב להבין שאומנם יתכן ויש לכם קרן פנסיה, אך יחד עם זאת גם מאוד ייתכן שאתם משלמים יותר מדי דמי עמלה, שהחברה בה אתם מבוטחים ללא גב כלכלי, שהחברה בה אתם מבוטחים לא משכילה להשיג תשואות גבוהות, שהחברה בה אתם מבוטחים בוחרת באפיקים בעלי סיכונים שאינכם מבקשים, שיותר נכון לכם לעשות קופת גמל (בנוסף לתוכנית קרן פנסיה) וכדומה. על כן במקום לחיות עם סימני שאלה, הגיע הזמן להתחיל להיות מעורבים.

להיות מעורים

לאור כל זאת, חשוב להבין שיש להיות מעורבים, להיות עם יד על הדופק ולוודא שאתם מפיקים את המרב מהמסלול בו בחרתם. כיצד ניתן לעשות זאת אתם שואלים? במיוחד לנוכח העובדה שאינכם בקיאים בתחום ואינכם מתכוונים לרכוש ספר הסבר? ובכן נציין שתי עובדות פשוטות: האחת היא שהדוחות של היום אינם הדוחות של פעם, וזאת כי לאור השינויים שנערכו לאחרונה בטריטוריית הפנסיה, גם הדוחות הפכון להיות הרבה יותר פשוטים, כך שע"י רפרוף מהיר, ניתן להבין כמה חסכתם, וכמה אתם צפויים להכניס עד מועד הפנסיה (כל עוד תשמרו על אותם משתנים).  דבר שני שיש לעשות זה לבחור בחברה שמעניקה שירות איכותי, כלומר פנויה לספק מידע בכול רגע נתון, לצד מתן הסברים מקצועיים.

בחירה ראויה

אם נעצור רגע ונתמקד בדבר השני שיש לעשות, נציין שמאוד חשוב להשקיע בבחירת חברת הביטוח עוד מהשלבים הראשוניים, ועל כן גם אם מקום העבודה שלכם מציע תוכנית פנסיה, אין למהר להסכים, אלא יש לעצור ולעשות מעט שיעורי בית. יש לבחור בחברה בעלת תשואות חיוביות ובעלת רזומה חיובי, כאשר אין לזלזל ביכולת לקבל מידע אמין בכול רגע נתון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה