שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מדוע קרן השתלמות לא נחשבת כחיסכון פנסיוני מובהק


אמנון
 
 

הנושא של חיסכון לפנסיה הוא נושא שצריך להעסיק כל מי שעובד במדינה, הן כשכיר בחברה או כעצמאי. למרות שגיל הפרישה לגמלאות נראה כמועד רחוק מאד, לבסוף הזמן חולף ומי שלא דואג להבטחת עתידו הכלכלי עלול למצוא את עצמו במצב בעייתי מאד, בו אין הוא יכול לכלכל את עצמו ואת מי מבני המשפחה שלו אשר תלוי בו. קרן השתלמות היא אחת מהאפשרויות העומדות לרשות העובדים והיא עשויה להתגלות כפתרון מצוין, גם אם אין היא נחשבת בתור קרן פנסיה על פי ההגדרה המקובלת.

מידע אודות קרן השתלמות

קרנות ההשתלמות - כשמן כן הן - מיועדות לממן עבור העובד השתלמויות מקצועיות או קורסים הקשורים לתחום עיסוקו ו/או לקידום המקצועי שלו בעבודה. כאשר מדובר בעובד שכיר גם המעביד מפריש עבורו כספים לקרן ההשתלמות כך שמדובר בסכומים מכובדים שכדאי לעשות בהם שימוש. קרן השתלמות עומדת לרשות העובד וניתן להפקיד בה כספים במשך שש שנים. לאחר שש שנים, במידה ולא נעשה שימוש בכספים (או שנעשה שימוש בחלק מהסכום שהצטבר) תיסגר הקרן ומלוא הסכום הנותר יועבר לרשות העובד.

במידה והעובד רחוק כשש שנים מגיל הפרישה לפנסיה, הרי שקרן ההשתלמות תהווה קרן פנסיה לכל דבר ועניין! יחד עם זאת, מכיוון שאורך חייה של הקרן עומד רק על שש שנים, הרי שלא מדובר באפיק השקעה לטווח ארוך, כמקובל בתחום של חיסכון לפנסיה אשר מתפרס בדרך כלל על פני מספר רב של שנים. כאן אמנם מדובר על שש שנים בלבד, אך בסופן ישתחרר סכום כסף מכובד מאד שיוכל לשמש את העובד לקראת הפרישה לגמלאות ממקום העבודה שלו. דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שקיים פטור מתשלום מס הכנסה על משיכת כספים מקרן ההשתלמות, מה שהופך את פתיחתה ואת ההפקדה בה לכדאיות הרבה יותר.

כל אחד צריך חיסכון פנסיוני

כל אדן יגיע בשלב זה או אחר לגיל הפנסיה וחשוב מאד שיכין עבור עצמו מבעוד מועד אפיקים של חיסכון לפנסיה על מנת שיוכל לקיים את עצמו בכבוד לאחר שיפרוש ממקום העבודה. חשוב מאד לעשות זאת בזמן שעובדים - כשכירים או כעצמאיים ולא לפספס שום בירור או בדיקה בנוגע לאפיק השקעה כזה או אחר, כמו למשל קרן השתלמות. יש הרבה מה לדעת ומידע רב אשר משתנה ומתעדכן כל הזמן וחשוב לדעת ולהבין מה ואיך לבחור.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה