שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מה חשוב לבדוק לפני לקיחת הלוואה?


אמנון
 
 

 

אנחנו מוצפים בפרסומות מגופים שונים הקוראים לנו ומזמינים אותם להגיע לוקחת מהם הלוואה. הרבה פעמים אנשים עומדים מול פקיד הבנק אשר שוטח בפניהם מושגים והסברים, שאין להם כל הבנה בהם, מהנהנים בראש – ולא בטוחים שאכן, ההלוואה שלקחו היא הלוואה שמתאימה גם להם, ולא רק לבנק. נשאלת השאלה – מה עושים?

הלוואה– כל המידע מצוי באינטרנט

קל היום ללמוד את נושא ההלוואות: מה כדאי לקחת ומה לא. מושגים כמו ריבית פריים, לוח שפיצר, קרן צמודה, ריבית משתנה, הלוואת גרייס, יכולים להיות מושגים חדשים עבור האזרח הממוצע, אבל הדרך להבין אותם קלה, פשוטה ונוחה.

באינטרנט מצויים אתרים רבים מאוד אשר מסבירים בשפה קלה ופשוטה, בעברית המובנת לכל אחד, את המושגים הקשורים בהלוואות. בנוסף באתרים רבים גם מצויים מחשבון הלוואה כזה או אחר, איתו אפשר לעשות סימולציות, ולקבל תמונה לגבי כל היבטים של הלוואה.

לכן, מומלץ וזה אפילו בגדר חובה, לא לגשת לדבר עם פקיד הלוואות בבנק, או באחד מהגופים החוץ בנקאיים אשר מלווים כסף, לפני שהכרתם את המושגים המתאימים, הרצתם הדמיות על מחשבון הלוואה, ואתם יודעים פחות או יותר מה אתם רוצים, ומה מתאים למצבכם הפיננסי האישי.

בנוסף, חשוב לזכור כי שוק ההלוואות הוא "שוק של קונים – עובדה שהמלווים רודפים אחרי הלווים עם פרסומות רבות בכל אמצעי התקשורת. לכן, כדאי תמיד לבדוק שלוש עד ארבע הצעות, לפני שבוחרים את אותה הלוואה רצויה. תנאים טובים ממלווה אחד, יכולים להוות דרך ללחוץ על נלווה אחר ללכת לקראתכם מבחינת התנאים, הוא ישמח לעשות זאת, ולהפוך אתכם ללקוח שלו.

מחשבון הלוואות– כלי חשוב ביותר

הלוואה מורכבת ממספר אלמנטים: גובה הקרן, גובה המשכנתא, הסוג של הקרן והמשכנתא מבחינת קביעות או הצמדה, מספר תשלומי ההחזר החודשי, וסוג ההחזר החודשי, כלומר, איך מתחלק הכסף המוחזר בכל חודש בין הקרן והריבית. שינוי בכל אחד מאלמנטים אלה הופך את ההלוואה להלוואה שונה. לכן, כדאי לפנות אל מחשבון הלוואה, וכאמור, כאלה קיימים באתרים רבים באינטרנט.

אפשר להזין באותו מחשבון הלוואה את כל הנתונים בהקשר לאלמנטים של ההלוואה, פרט לאלמנט אחד שיישאר בגדר משתנה. לדוגמא, אם תזינו את סוג החזרים, מספר החזרים, גובה ריבית וסוג ריבית, תוכלו לקבל בתשובה, מה גובה הקרן שאתם יכולים לקבל באותם תנאים. שינוי בתנאים יגרום גם לשינוי בגובה הקרן. כך, מומלץ להריץ מספר סימולציות, עם משתנים שונים.

מהי ריבית פריים?

חשוב להבין גם את נושא הריבית. אם החלטתם לקחת הלוואה שהריבית שלה צמודה אל ריבית פריים, הרי כל שינוי של ריבית פריים ישנה גם את גובה הריבית שלכם, ואת החזר החודשי שלכם. עליית ריבית פריים פירושה עלייה בתשלומים, ירידה שלה – ירידה בתשלומים, וכן, היא יכולה להישאר ללא שינוי.

ביום שני האחרון של כל חודש לועזי מודיע נגיד בנק ישראל מהי הריבית של הבנק, כלומר, מהי הריבית שמבקש בנק ישראל מהבנקים המסחריים להם הוא מלווה כסף. על מספר זה מוסיפים היום באופן אחיד כל הבנקים 1.5%, זאת ריבית פריים שכל הריביות במשק הישראלי נגזרות ממנה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה