שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מה חשוב לבדוק לפני שמגייסים הלוואה לעסק קיים


ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)
מנועי צמיחה - מומחים בגיוס הלוואות לעסקים

 

 
 

ישנם הרבה עסקים אשר מגייסים הלוואה לעסק, חלקן מהסיבות הנכונות וחלקן מהסיבות הלא נכונות. שעסק קיים מגייס הלוואות לעסקים הוא ועשה את זה כי אין לו מזומנים לממן את הדרישות של העסק. דרישות יכולות להיות השקעה, פער תזרים, רכישת מלאי, חוסר במזומנים עקב הפסד ועוד. במקרים אלו השאלה שצריכה לעלות אצל כל עסק הוא, האם אני מגייס הלוואה לעסק קיים כי פעילות העסק מכתיבה זאת או הם העסק זקוק למזומנים כי הוא אינו אפקטיבי.

גיוס של הלוואות לעסקים קטנים הוא עניין שקורה בשגרה. אף אחד לא אומר שעסק קטן לא צריך לגייס הלוואות, למרות שאם זה המצב אז עוד יותר טוב. העניין הוא שבמידה והעסק מגייס הלוואות הוא צריך לוודא שכל העניין קורה מהסיבות הנכונות. ניתן לבדוק זאת על ידי מספר שאלות:

שאלה ראשונה היא,האם העסק פועל במסגרת ענף המצריכה לממן פער תזרימי? – אם העסק מוצא את עצמו במצבים של נקודות תזרים נמוכות והוא פועל בענף שמצריך העסק לממן פער תזרימי קבוע אז אפשר להעריך שהעסק נדרש לממן את הפער בעזרת הלוואות. אך אם זה לא המצב אז הנקודות תזרים הנמוך הזה נובע מניהול לא נכון ומגבייה לא אופטימלית ואז  גיוס הלוואות זה תוצאה של ניהול כושל.

שאלה שניה היא,האם העסק יכול לצמצם עלויות? – הרבה עסקים קטנים משלמים יותר ממה שהם יכולים לשלם. בעל העסק לרוב מתרכז בפעילות ובייצור רווח והוא אינו בעל האמצעים לבחון האם הוא יכול לצמצם עלויות. חשוב תמיד לבדוק אפשרויות לצמצום עלויות, מה שמגדיל את הרווח ומונע גיוס של הלוואה לעסק קיים.

שאלה שלישית, האם העסק מפסיד?– אם העסק מפסיד, זה אומר שכל הלוואה שהעסק מגייס היא הלוואה שמכסה על ההפסד ומאריכה את הסוף. להכניס מזומנים מגיוס הלוואות לעסק מפסיד זאת צרה צרורה.

שאלה רביעית, האם העסק מגייס הלוואה בצורה הנכונה?– תכנון אשראי הוא עניין חשוב, כך העסק יכול להבטיח לעצמו שכאשר הוא מגייס הלוואה לעסק זה מצרכים נכונים של העסק. צריך לבנות תכנית עסקית לפני כל השקעה, לבחון את מצב השוק לפני כל גיוס הלוואה ולעשות משא ומתן על כל הלוואה שמגייסים. רק ככה מבטיחים שכל הלוואה לעסק היא הלוואה נכונה ומתאימה.

העסק שלך צריך לגייס הלוואה וזה בסדר, אך חשוב שתבצע בחינה לוודא שאתה מגייס הלוואה לעסק מהסיבות הנכונות. לבדוק האם העסק מתנהל כשורה והאם באמת יש צורך במזומנים זה המהלכים ההכרחיים לפני גיוס הלוואה לעסק קיים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה