שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מה כולל שירות לניהול תיק השקעות?


אמנון
 
 

 

ניהול תיקי השקעות הנו שירות מקצועי הניתן על ידי מנהלי השקעות מוסמכים בו משקיעים את כספי הלקוח במגוון מכשירים פיננסיים כמו מניות, אג"ח, פורקס, פיקדונות שקליים וכו' מתוך מטרה להשיג תשואה גבוהה ולהביא לרווחים עבור הלקוח. תיק השקעות דורש התעסקות רבה במתן הוראות קניה ומכירה ומעקב תמידי אחרי התנודות בשוק ושינויי המגמות כדי לקצור רווחים בטווחי זמן קצרים או ארוכים. רוב האנשים אינם מתפנים לניהול ההשקעות באופן עצמאי ורבים אינם בקיאים בשוק ההון ובאפשרויות הגלומות, לכן, נהוג לפתוח תיק השקעות בבנק או בבית השקעות ולתת יד חופשית למנהל ההשקעות בניהול ההשקעות ועשיית הרווחים.

מה ההבדל בין יועץ השקעות למנהל השקעות?

השכלתו של מנהל השקעות רחבה ועמוקה יותר לעומת יועץ השקעות. יועץ השקעות אינו רשאי לבצע פעולות עבור הלקוח וזה תפקידו של מנהל ההשקעות אשר מקבל הרשאה לפעולה בחשבון הבנק של הלקוח ויכול להורות על הוראות מסחר גם ללא ידיעת הלקוח ובהתאם למדיניות ההשקעה שנקבעה ואופי ניהול תיק ההשקעות. יועץ השקעות מקבל תשלום עבור הייעוץ בעוד מנהלי השקעות זוכים לרוב לעמלה ולדמי ניהול הנקבעים כאחוז מסוים. בעוד יועץ ההשקעות מתמקד בכל פעם בהשקעה ספציפית בוחר מנהל ההשקעות בהשקעות על פי הנכסים שבתיק ההשקעות ומתוך ראייה רחבה ומקיפה יותר המתאימה לאינטרסים של הלקוח.

האם ניתן לעקוב אחרי ביצועי מנהל ההשקעות

כאשר בוחרים בית השקעות המציע שירותי ניהול תיקי השקעות ללקוחות פרטיים או עסקיים חשוב לבדוק את רמת השקיפות לה זוכים. כמקובל בענף דואג מנהל ההשקעות לדווח מדי רבעון ללקוח ומדי שנה מנפיקים דוח סיכום מפורט ובו פירוט ההשקעות, הנכסים והרווחים הנזקפים לזכות הלקוח. לרוב ניתן לקבל קוד גישה לאתר האינטרנט של החברה וכך ניתן לעקוב בזמן אמת אחרי ביצועי מנהל ההשקעות.

האם השירות מיועד לכל אדם?

ניהול תיקי השקעות מתאים ומיועד לכל אדם שיש ברשותו כסף נזיל והוא מעוניין להשקיע אותו במכשירים פיננסים שונים בשווקי ההון ולצבור תשואה. ניתן להשקיע בחסכונות בבנק הנושאים תשואה נמוכה או להשקיע בא"ג ובפיקדונות שקליים הנושאים תשואה נמוכה וסולידית אך רוב האנשים מעוניינים בגריפת רווחים מהירה ולכם יבחרו בתמהיל השקעות הכולל השקעות גם במניות ובכלים פיננסיים מתקדמים. מנהל ההשקעות מתאים את רמת הסיכון בתיק ההשקעות לפי מאפייני הלקוח ודרישותיו ובהתאם לגובה התיק. ניתן להשקיע כמעט כל סכום אך יש להפריד בין תיקי השקעות קטנים עד לסכום של 50,000 ש"ח לבין תיקי השקעות גדולים בסכום של כמה מאות אלפי שקלים ומעלה.

כיצד פותחים תיק השקעות?

כדי לפתוח תיק השקעות יש לפנות לחברת השקעות או לפתוח תיק השקעות בבנק. מנהל השקעות אוסף מידע על הלקוח ומכין מסמך אפיון כדי להבין את צרכיו ולהתאים עבורו תיק השקעות הולם. יש לפתוח חשבון בבנק ולתת הרשאה למנהל ההשקעות לפעול מטעמו בחשבון. לאחר חתימה על הסכם ניהול השקעות והתאמת מבנה תיק ההשקעות ומדיניות ההשקעה המתאימה ללקוח משקיע מנהל ההשקעות את כספי הלקוח במכשירים פיננסיים שונים כמו מניות, אג"ח, קרנות נאמנות, פיקדונות שקליים, מט"ח ועוד, ומנהל ההשקעות מעדכן את ההשקעות ומבצע הוראות מסחר בהתאם לשינויים וההתפתחויות בשוק ההון על מנת להשיג תשואה גבוהה ללקוח.      

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה