שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מודל זכיינות – הקמת עסק ללא חששות מרובות


ערן רגב

ערן רגב

מנועי צמיחה בע"מ

 
 

אחת מהאלטרנטיבות לפתיחת עסק עצמאי היא פתיחת עסק בזכיינות. הזכיינות היא בעצם הסכם דו צדדי בין החברה המזכה שהיא חברה גדולה אשר מוכרת בציבור ובעלת מוניטין לבין הזכיין שהוא זה הרוצה לפתוח את העסק. במסגרת ההסכם החברה המזכה מתחייבת להעניק זכות לשימוש בשם החברה ובכך גם מקבלת את המוניטין שלה, שימוש במוצריה ובשיטות הניהול שלה ואילו הזכיין מתחייב לשמור על שמה הטוב של החברה ובנוסף מתחייב להעניק לחברה המזכה תשלום קבוע ממחזור המכירות שלה. שיתוף פעולה בין שני הצדדים יביא עימו להצלחת העסק החדש שפועל לפי מודל הזכיינות.

זכיינות מגדילה את סיכויי ההישרדות של העסק

להקמת עסק בזכיינות יתרונות על פני הקמת עסק עצמאי, יתרונות אלה מגדילים את סיכויי ההישרדות של העסק. פתיחת עסק בזכיינות נותנת ביטחון לזכיין ובעקבות ההזדמנות הניתנת לו לפתח רעיון עסקי קיים שהצלחתו הוכחה בשוק הישראלי ואילו בפתיחת עסק עצמאי היזם לוקח סיכון שמה מוצריו לא יזכו לאהדה בקרב הלקוחות. זאת ועוד כשאדם רוכש עסק בזכיינות הוא מקבל תמיכה והשקעה בפעילות הראשונית והשוטפת לדוגמא, כשנפתח בזכיינות בעל העסק חוסך מעצמו את העלויות של פרסום ושיווק באופן מסיבי מפני שהעסק אותו הוא פתח כבר מוכר ויתרה מכך החברה המזכה דואגת לפרסום מעת לעת זה להבדיל מבעל עסק עצמאי שנדרש להשקיע עלויות רבות בפרסום העסק בן בפתיחתו והן במהלך כל פעילותו.

האם זכיינות מתאימה לכולם?

על מנת שתוכל להקים עסק לפי מודל הזכיינות עליך להיות אדם היודע להתאים עצמך לנהלים של הרשת המזכה. חוזה הזכיינות מחייב את הזכיין לפעול בדיוק לפי נהלי הרשת, אין לו שום אפשרות להיות מעורב בנושא עיצוב הסניף, מראה ולבוש עובדיו. החברה המזכה היא זו שקובעת עם איזה ספקים תעבוד( גם אם יהיו ספקים זולים יותר שדרכם תוכל לחסוך בעלויות לעסק שלך) על מנת לשמור על אינטרסים של הרשת. החברה המזכה מחייבת אותך כזכיין להשתתף בהוצאות הפרסום מבלי שתוכל להביע כל רעיון בעצמך. בנוסף שם העסק שלך מושפע משמה של הרשת המזכה ולכן אם במידה ואחד מסניפי הרשת נודע בשירות גרוע זה ישפיע גם עליך. מודל הזכיינות מזכיר מאוד מוזה שכירות בין בעל הדירה לשוכרו, אתה כמשכיר תגור בדירה, תשלם עבורה הוצאות קבועות ומשתנות אך לעולם לא תהיה בעליה.

אז איך מקבלים החלטה האם לבצע פתיחת עסק במודל זכיינות?

בשלב הראשון, לפני הכל בררו אצל מספר רשתות המעניקות זכיינות את התנאים אותם הם דורשים, שאלו שאלות ובכך תדעו האם זה מתאים לאופייכם או לא. שנית יש לזכור שרכישת זכיינות מצריכה הוצאות גבוהות, בדרך כלל סכום משמעותי ראשוני המשמש לקניית שם הזיכיון ובנוסף החברה המזכה תדרוש מכם אחוז מסוים מסך ההכנסות של העסק, בררו לגבי אפשרויות גיוס הלוואות לעסקים. אז במידה והחלטתם שכן לפתוח עסק לפי מודל בזכיינות הכינו תוכנית עסקית שתשקלל את ההוצאות הנדרשות בגין הקמת העסק ותבצע סקירה של מצב השוק, תוכנית מדויקת תעריך את כדאיות פתיחת העסק לכן, אנו ממליצים לכם להיעזר בחברה לייעוץ עסקי כגון מנועי צמיחה המיומנת בכתיבת תוכניות עסקיות גם לעסקים הפועלים לפי מודל הזכיינות, התוכנית תקל עליכם בהמשך.

להקמת עסק בזכיינות יתרונות וחסרונות לכן מומלץ לבצע בדיקה מקיפה ויסודית דרך חברת ייעוץ עסקי שתבצע לכם בדיקה שתאיר לכם את הדרך ותעזור לכם לגבש את ההחלטה הנכונה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה