שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מימון פעילות העסק


ינאי אמיר

משרד רואה חשבון ינאי אמיר מעניק שירותי חשבונאות ומיסוי.

הקמת סטארט אפ

 
 

מימון פעילות העסק הינו רכיב מהותי בחיי העסק אשר מהווה חלק בילתי נפרד מניהול כספים בעסק. כל עסק נדרש למימון פעילותו, לכן נשאלת השאלה כיצד על בעל העסק לממן את פעילותו. האם באמצעות הון עצמי או באמצעות הון זר. הון עצמי משמעו שבעל העסק מכניס את ידו לכיס או שהחברה מממנת את הפיעלות שלה מהונה העצמי, כלומר המקור למימון הוא המפעיל עצמו. מנגד הון זר הינו מימון ממקור חיצוני לארגון, כגון הלוואה מבנק, אשראי ספקים, זכאים, אגרות חוב ועוד.

ניהול כספים בחיי העסק הינו רכיב משמעותי ואין להטיל בו רבב, על כל המשתמע מכך. לכן מומלץ לפנות לסיוע על ידי רואה חשבון או בעל מקצוע בתחוום. כמו כן, הנהלת חשבונות של העסק אין מתפקידה לנהל את כספי הארגון שהרי תפקידה לתעד את אירועי העבר של העסק.

נשאלת השאלה כיצד נדרש לממן את פעילות העסק האם מהון זר או מהון עצמי? שאלה זו אינה כה פשוטה, ואף לעיתים נדרש לבחון את הנושא לעומק. ההבחנה בין מימון עצמי או מימון זר תלויה בפרמטרים רבים לדוגמא נדרש לבחון מהי התשואה על ההון עצמי ביחס לריבית המשתלמת על ההון הזר, אם התשואה על ההון העצמי עולה על הריבית המשתלמת על ההון הזר אזי כדאי לפעול באמצעות הון זר וההיפך.

לעיתים לא קיימת אפשרות בחירה והארגון נדרש לממן את פעילות באמצעות הון זר, אך גם בתרחיש זה קיימות חלופות שונות אשר נדרש לבחון טרם גיוס אשראי. ניקח לדוגמא מצב בו החברה מתעתדת לקחת הלוואה עקב קשיים במימון פעילותה או מימון השקעה עתידית, מנגד יכולה החברה לבחון מימון הפעילות על ידי אשראי ספקים נרחב או בחינת מספר מקורות אשראי, או מספר סוגי האשראי (צמוד, לא צמוד, ריבית קבוע או משתנה , צמוד לדולר או לשער חליפין אחר).

דוגמא נוספת אשר נדרש לבחון אותה בעסק בעל פעילות עם שערי חליפין, במקרה הנ"ל ניתן לבחון עסקאות גידור או אופציות לצורך תיחום רווחיה העתידים של החברה, כמו כן, נדרש לבחון ביצוע החלפות של הלוואות מהלוואות יקרות לזולות, מהלוואות צמודות מדד להלוואות צמודות לדולר וכדומה.

אפשרויות מימון החברה הן רבות ומשתנות מחברה לחברה לאחר איפיון החברה ופעילותה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה