שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מסחר בבורסה, מניות וחברות


אמנון
 
 
הבורסה ומסחר במניות

הבורסה למסחר בניירות-ערך בתל-אביב, הוקמה כמוסד שמטרתו לשרת ולהסדיר את המסחר בניירות-ערך, בארץ. מסחר בבורסה מתבצע באמצעות חברי הבורסה המבצעים מסחר במניות וניירות-ערך אחרים עבור הלקוחות שלהם. חברי הבורסה הם בנקים ומוסדות אחרים המכונים ברוקרים. דוגמאות למוסדות כאלה הם: קרנות השתלמות וקרנות פנסיה. נייר ערך מקנה לבעליו זכויות מסוימות. מניה היא סוג מסוים של נייר-ערך אשר מקנה לבעליו בעלות חלקית בחברה המנפיקה ומעמד של שותף באותה החברה. מספר המניות אשר בבעלותו של אדם קובעת את חלקו היחסי בחברה ומידת השליטה שלו באותה בחברה.

מסחר

הרבה פעמים מטרת מסחר במניות, עבור בעלי המניות, היא להרוויח. רווח נעשה, במסחר בבורסה, על-ידי מכירת נייר-הערך במחיר גבוה מהמחיר בו רכשת אותו. פקודות של קניית ומכירת ניירות-הערך השונים מועברות במשך יום המסחר. המחיר הנקוב בפקודת המכירה הוא פר מנייה וכמות המניות שנרכשת קובע את סכום העסקה הכולל. כאשר, יש התאמה במחיר בין פקודת מכירה לפקודת קניה של אותם ניירות הערך, נעשית עסקה.

מסחר עצמאי

בעבר תווכו חברי הבורסה כל פקודת מסחר בבורסה. כדי, לתת פקודת קנייה או מכירה, היה צורך לחכות לגורם המתווך וליצירת קשר עמו. בזמן ההמתנה יכלו להשתנות פני הדברים בבורסה ובהתאם לכך גם תוצאותיה של העסקה. כיום, מאפשרת הטכנולוגיה הממוחשבת גישה ישירה לנתוני הבורסה לכל אדם. יש לפתוח חשבון מסחר אצל חבר בורסה גם עבור מסחר עצמאי בבורסה אך ניתן לתת את פקודות הקנייה והמכירה באופן ישיר ומידי. מסחר עצמאי בבורסה מאפשר למשקיעי הבורסה יותר עצמאות וגמישות. בנוסף, מייעל המסחר העצמאי בבורסה את התנהלותה של הבורסה.

חברות

המטרה העיקרית ,של הנפקת מניות למסחר על-ידי חברה, היא לגייס כספים בהיקף רחב. פעמים רבות מסחר בבורסה מאפשר גיוס יותר כספים מכל שיטה אחרת. למטרה העיקרית מתווספים יתרונות נוספים עבור החברות המנפיקות.

שקיפות

אחד היתרונות הנוספים, בהנפקת מניות עבור החברות, הוא שיפור תדמיתן הציבורית. המסחר בבורסה מגביר את שקיפות ההתנהלות העסקית של חברה. שקיפות כזו תורמת רבות לתדמית.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה