שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7295
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מסלול חיסכון אישי לילד: כאן נלמד למצוא את המתאים ביותר עבורכם


אמנון
 
 

התווית מסלול חיסכון אישי לילד צריכה להעסיק כל זוג הורים לכשמתכנן להביא ילד לעולם. ללא ספק, גם אם אתם מבוססים, ויש בכוחכם לדאוג לפנאי, ולרווחה של הילד שלכם כיום, מתישהו הוא יצטרך לעשות את זה בעצמו, ואף אחד לא הבטיח לכם שגם הוא יהיה מבוסס ומוצלח כמוכם. גם אם כן, רצוי שתהיה תוכנית חיסכון לילדים אשר באמצעותה הוא יוכל להתקיים כלכלית לכשהוא מתחיל לעמוד כלכלית בעצמו, להתחתן ולהקים גם הוא את משפחתו שלו.

בחירת התוכנית וגובה ההכנסות שצריך עבורה

בחירה זו מתבצעת באמצעות מחשבון חיסכון, אותו ממשק חיסכון אשר מסייע לכם לדעת מה התשואה בחברה, וכמה זמן נדרש כדי להגיע ליעד החסכוני שאתם מבקשים עבור הבן שלכם בהינתן הפרשה כספית X. לחילופין, ניתן לעשות חישוב הפוך: מה צריכה להיות ההפרשה הכספית התקופתית אם אני מעוניין שבזמן Yהילד יגיע לתשואה החסכונית שאני מייחל לו. בכל אופן, מוסכם שעם המחשבון ורק איתו תוכלו לדעת כמה כסף נדרש כדי לתחזק את התוכנית ולהוציא אותה אל הפועל.

בחירת המסלול בו יושם הכסף

מאפייני המסלול העיקריים הם זמן החיסכון בשנים: פרק הזמן בו יונח הכסף בקופה. כמו כן, על מה מתבססת התשואה של הכסף: השקעות סולידיות או מנייתיות. ברוב המקרים – בוחר הלקוח לשלב בין ההשקעה הסולידית והמנייתית ושואף לכלוא את הכסף שלו לכמה שיותר זמן על מנת שהוא יצבור הון רב יותר בסיום. כמובן שיש לקחת בחשבון גם את הגיע הילד לחיים כלכליים עצמאיים, שלרוב מתרחשת בגילאים כמו 22-25, עת משתחרר הילד מהצבא או מסיים את לימודיו האקדמאים, ולכן מומלץ לחשוב גם על שחרור הכסף בזמן כזה, במקום בזמן מאוחר מכך.

מדדים של חיסכון – כיצד בודקים אותם ועבור מה הם מועילים?

המדד העיקרי הוא, כמובן, התשואה הכספית שהממון שלכם הנחיל לכם. תשואה זו נמדדת גם חציונית וגם בשיטת הממוצע, והיא נמדדת על בסיס חודשי, רבעוני או שנתי. בעוד אשר התשואה הממוצעת שואלת מה כוחה של התשואה בקרב כל הלקוחות ללא קשר למצבם הכלכלי (ובכך, אם יש אתכם בתוכנית חוסכים עשירים לא תוכלו לדעת האם הממוצע מתפלג אחיד או מועלה בעיקר על ידם), התשואה החציונית יורדת לרזולוציות הרבה יותר גדולות, שכן המדד הזה אינו מסתמך על חיבור וחלוקה אלא על ריכוז נתוני תשואה נטו מכל לקוחות המסלול ודליית הערך האמצעי ביחס לכמות החוסכים. לכן, עיון בערך התשואה החציונית יוצר תמונת תקריב הרבה יותר מדויקת עבור המציאות שלכם כצרכנים באותה תוכנית חיסכון לילדים אליה נרשמתם. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה