שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מסלול חיסכון אישי לכל ילד וקביעת מאפייניו הכלכליים


אמנון
 
 

רבים שואלים את עצמם כיצד ניתן להחליט באיזה מסלול חיסכון אישי ילכו, ובאיזו תוכנית חיסכון יבחרו עבור הילד שלהם? השאלה הזו מעלה הרבה נושאים שמהווים טאבו בבחירה, כלומר – שמוסכם על הכלל שמהם צריך להסיק מה צריכה להיות הבחירה הסופית, וכיצד היא תתבצע. בתחילה – נתייחס לבחירת בית ההשקעות ולאחר מכן לבחירת מסלול ההשקעות הרצוי כתלות במצב הכלכלי ובשאיפות שלכם לגבי עתיד הילד.

בחירת בית ההשקעות

בית ההשקעות חייב להיות בית של כלכלה בו מועסקים טובי המומחים בתחום: אנליסטים, סטטיסטיקאים, אקטוארים וכמובן – חטיבת מחקר המתמחה בניהול סיכונים ובחינה של מניות מעבר לים. בחברות אשר כוח אדם איכותי שכזה מועסק – נהוג לשתף זאת עם הציבור על מנת שיכמה ויעשה חשבון אצלן. לכן, אם גם אתם תוהים היכן לשים את כספכם לשם תוכנית חיסכון לילדים – התשובה טמונה בראש ובראשונה בכוח האדם בחברה וברמת הצלחתה. ישנן חברות המהוות קונצרנים ולגביהן כמובן שלא צריך לבדוק כלום, אך כאשר אתם נתקלים בחברה שאינכם מכירים – שומה עליכם לעשות זאת על מנת לוודא שמדובר בחברה בשבילכם.

בחירת אפיק ההשקעה

אפיק ההשקעה בחיסכון יכול להיות פק"מ, קרן נאמנות, גילונים וכד'. חשוב לבחור אותו לאחר שקראתם, הפנמתם והבנתם תוך התייעצות עם המומחים מבית ההשקעות מה המשמעות של כל מסלול ומסלול. כדאי להוסיף גם מעט חישובים ולהשתמש במוצר כמו מחשבון חיסכון על מנת לגלות מהי ההשקעה ההתחלתית שיש לשים על מנת להגיע בתוך מספר השנים הרצוי להון שביקשתם להשיא לילד שלכם. במסגרת דפי המידע על כל מסלול מצוינות גם התשואות הצפויות מכל מסלול בצפי טוב ובצפי פחות טוב, למשל בשעת משבר כלכלי. על סמך נתונים אלו מומלץ לקבל החלטה אודות המסלול אשר בתוכו יש לסגור את הכסף.

גיוס כסף לתוכנית

חלק מההורים ישיאו לתוכנית הון התחלתי ויבססו אותה עליו, וחלק יחסכו מדי חודש בחודשו תוך הפרשה תוך כדי תקופת העבודה – לתוך התוכנית. רוב ההורים משלבים את שני אפיקי ההשקעה. בפועל, כאשר שני בני הזוג עובדים – התמורה שביקשתם להנחיל לילד שלכם עשויה להגיע מהר משחשבתם בהינתן שהמצב הכלכלי טוב, והתשואות גבוהות מהמצופה.

על מה מתבססת התוכנית?

על ממצאי חטיבת המחקר של חברת ההשקעות לגבי אפיקי השקעה בחברות מסוימות בארץ ובחו"ל, וכן על השקעה במסלולים סולידיים שאינה מצריכה השקעה בחברות מונפקות. תוכנית חיסכון לילדים נמדדת בסופו של דבר בכסף שהיא מניבה מדי חודש או שנה, ובחברה בה מועסקים טובי המומחים בתחום התמורה המשוערת תהיה גדולה באופן יחסי כפי שהוכיחו מקרים רבים בעבר.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה