שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2246
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מסלול רכישת עסק פעיל של הקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

הקרן מאפשרת לאנשים שאינם בעלי עסק לגייס מימון לרכוש עסק קיים, במקום להקים עסק חדש. הלוואה מסוג זה עדיפה על פני הלוואה מבנק, עקב שתי סיבות עקריות: בנקים אינם להוטים להעניק הלוואות לרכישת עסק, ותנאי ההחזר הריבית של הלוואה בערבות המדינה נוחים יותר.

במידה ויזם מעוניין לרכוש עסק קיים, הינו זכאי לקבל השתתפות ברכישת העסק ומימון מלא על השקעה נוספת בעסק( במידה ויבקש). הלוואה מסוג זה מתאימה ליזם הרוכש את כל העסק. למשל יזם המעוניין לרכוש מסעדה, ירכוש את כלל מרכיבי העסק, החל בתפריט, רהיטים, מכונות וכלה בעובדי ושם העסק.

 

מאפייני ההלוואה:

הלוואות בערבות מדינה במסלול מגיעות במצטבר עד לסכום של 500 אלף.

המימון הניתן על רכישת העסק הינו 35%- היזם נדרש להציג שיש ברשותו את ה-65% הנותרים לרכישת העסק. הסיבה לכך שמימון הרכישה נמוך יחסית, טמונה שהקרן מעדיפה לתת הלוואה לעסקים בהקמה ולא לממן עסקים למכירה

ההלוואה ניתנת בפריסה ל-5 שנים.

ריבית עד פריים+3.5%

יש להציג בטחנות עד 25% בלבד.

אפשרות לקבל הלוואה מלאה על השקעה נוספת בעסק.

 

נמחיש בעזרת דוגמא רחבה:

יזם מעוניין, לרכוש עסק שפעילותו מתרכזת בהובלת מזון בקירור, החברה מעניקה שירותי הובלת מזון בקירור ליצרני מזון ורשתות השיווק. היזם מזהה שלחברה יש פונטציאל אדיר, ויכלת צמיחה גבוה, לכן מעוניין להרחיב את פעילות החברה לרכוש 3 משאיות נוספות ולהעסיק 3 נהגים חדשים, וזאת על מנת להגדיל את מספר הלקוחות של החברה.

הלוואה מסוג זה היא הלוואה במסלול השקעות, יש צורך בנוסף לכל להגיש תכנית עסקית, שהיא יסוד חשוב בקבלת זכאות להלוואה.

התכנית תכלול 4 חלקים:

נתוני מגיש הבקשה:יציג את תחום פעילותו, יציין האם העסק עוסק מורשה או חברה בע"מ, יציג נתונים כספיים של העסק וכו'.

סקר שוק:בסקר שוק העסק יפרט את תחום פעילותו וסביבת השוק שבו העסק מוקף. יש לתת התייחסות למתחרים, קהל יעד, פדיון השוק, מגמות בשוק, אמצעי שיווק שכיחים וכו'. יש לתת התייחסות לכמה שיותר סעיפים שהוזכרו לעיל וזאת בכדי לתת לנציגי הקרן ראייה כוללת טובה יותר אודות העסק ותחום פעילותו.

פירוט רציונל בקשת ההלוואה:רציונל הבקשה, הוא היסוד לבקשה, ללא הבהרה מוסברת,הגיונית ומנומקת לסיבת הבקשה,הקרן לא תעניק את האישור להלוואה!במסלול השקעות, יש לפרט כל פרט ופרט בסכום ההלואה המבוקשת( יש להתייחס לסיבת ההחלטה לקנייה של מוצר מסויים ובנוסף יש להתייחס מה הצפי על השפעה על מחזור ההכנסות עקב קנייה זו). למשל, האם קנייה של מכונה נוספת תגדיל את את הכנסת העסק?

תחזית פיננסית:כאשר הקרן מעניקה הלוואה לבעל עסק היא מעוניית ואף דורשת שלהלוואה זו יהיה פוטנציאל ריאלי להחזיר את עצמה. הקרן מעניקה הלוואות בערבות המדינה דרך הבנקים ואישורם, ולכן יש חשיבות רבה לכך שהעסק יציג את יכולת ההחזר שלו:תזרים מזומנים חזוי מההלוואה המתקבלת, צפי לצמיחת העסק כתוצאה מההלוואה, וכו'.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה