שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מסלולי המדינה למתן הלוואות בערבות מדינה


ערן רגב

ערן רגב - כלכלן ראשי מוסמך במימון (MBA)

מנועי צמיחה פתרונות מימון ופיתוח עסקי

www.government-loans.co.il

 
 

הקרן לעסקים קטנים מעניקה הלוואות לכל העסקים הקטנים והבינוניים שנמצאים זכאים לקבל הלוואה בערבות מדינה בסוף תהליך הבחינה של הקרן. מדובר על מאות עסקים בחודש שמקבלים הלוואה מהמדינה למגוון של מטרות עסקיות. הקרן מפעילה שלושה מסלולים שמאגדים את כל הבקשות העסקיות של העסקים הקטנים לגיוס הלוואה בערבות מדינה.

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מעניקה הלוואות מדינה דרך 3 מסלולי הלוואה:

ראשית, יש את מסלול עסקים בהקמה, שהוא המסלול שבו כל יזם ועסק מתחיל יכול לגייס מימון עבור הקמת העסק, כולל השקעה פיזית וכולל דרישות מזומנים נוספות לשכר עובדים ושכירות מבנה. מסלול זה הוא המסלול המעניק את תנאי ההלוואה כי טובים מבין כל המסלולים, מכיוון שבנוסף לתנאי הפריסה הארוכים ושיעורי הריבית הנמוכים, מסלול זה דורש מהיזם להציג רק 10% ביטחונות מסכום ההלוואה ולא 25% כמו עסקים קיימים. רק נציין שבמקרים של גיוס הלוואה מעל 300 אלף שקלים לפתיחת עסק הביטחונות יהיו טיפה יותר גבוהים מ-10%.

לדוגמה, נניח שאנו יזם שרוצה לפתוח חנות שיווק כלי בית. רוב הסיכויים שנגלה שסך ההשקעה הפיזית של הקמת העסק, כוללת שיפוצים שנצטרך לבצע בחנות שאנחנו משכירים, הוספת מדפים בהתאם לסחורה שאנחנו משווקים וכמובן רכישה של מלאי התחלתי בחנות של כלי בית. בנוסף על כך, מומלץ שנגייס גם מרכיב כלשהו של הון חוזר שיאפשר לנו לשלם הוצאות שכירות, שכר ואגרות בחודשים הראשונים של העסק. את כל העלויות הללו אנחנו יכולים לממן עם הלוואה בערבות המדינה.

שנית, יש את מסלול הון חוזר, זהו מסלול המעניק הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים שכבר פעילים. כאן עסקים קטנים יכולים לגייס הלוואות מהמדינה למגוון הוצאות שוטפות כגון: מימון פער תזרימי מובנה בעסק, רכישת סחורה לעסקים במגזר הסיטונאי, ביצוע ייבוא וכמובן התמודדות עם מצוקות תזרים מזומנים וצמצום הוצאות מימון.

נחזור לאותו עסק לשיווק כלי בית. נניח שהעסק הוא עסק פעיל מספר שנים. עכשיו מצא הזדמנות לייבא מסין מספר כלי חרסינה שהוא מאמין שניתן לשווק אותם בהצלחה. מדובר כאן על עסקת ייבוא שבפוטנציאל אמורה לייצר לעסק רווח. מכיוון שעסקאות ייבוא חייבות להיות משלומות במזומן, על העסק לגייס קודם מימון ורק אז יהיה באפשרותו לייצר רווח נוסף. במקרה כזה, זה קלאסי לגייס הלוואה בערבות המדינה למימון ייבוא. העסק מגייס את המזומנים שהוא צריך ומקבל הלוואה בריבית נוחה ובפריסה ארוכה מספיק שלא תעיב על העסק ותאפשר לו לעמוד בהחזרים של ההלוואה בזמן שהוא מוכר את הסחורה שרכש.

והמסלול השלישי הוא כמובן מסלול השקעות. שם עסק קיים מגייס הלוואה לביצוע השקעה פיזית. התהליך דומה מאוד לגיוס הלוואה מהמדינה להון חוזר אך שבמסלול זה יש להציג את עלויות ההשקעה הנדרשת באסמכתאות. לדוגמה אם אותה חנות כלי בית הצליחה לשווק ייבא סחורה מיובאת ועכשיו רוצה להרחיב את מתחם החנות, להחזקת יותר מלאי. העסק יכול לגייס הלוואה מהקרן אך הוא יצטרך להציג הצעות מחיר לשיפוצים הנדרשים ולבצע השתתפות הון עצמי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה