שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> כלכלה ופיננסים -> כלכלה ופיננסים- כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
כלכלה ופיננסים- כללי
 

מענה הלוואה לעסק לכל בעל עסק


ערן רגב

ערן רגב

מנועי צמיחה בע"מ

 
 

ההלוואות בקרן סיוע לעסקים ניתנות במספר מסלולים: מסלול השקעה (מתאים לעסקים קיימים המעוניינים בהרחבת העסק הקיים), מסלול הון חוזר (מתאים לעסקים קיימים שנקלעו לקשיים במהלך דרכם וזקוקים להון חוזר), מסלול עסק בהקמה (נועד לעודד את מי שחולם להקים עסק אך אין לו מספיק כסף) ומסלול מהיר המעניק הלוואות לעסקים עד סכום של 100 אלף ₪, מסלול זה משלב בתוכו את שלושת המסלולים האחרים. כלומר, הוא נועד למימון הון חוזר להשקעה ולהקמת עסק חדש כאשר יש צורך רק בסכום הלוואה של 100 אלף שקלים..

איך עושים זאת?

הקרן נותנת מענה לכל עסק, ללא התייחסות לתחום עיסוקו. כלומר, גם אם אתה זקוק להלוואה על מנת לפתוח חנות בגדים או אם אתה עורך דין המעוניין לגדול ולהתרחב תוכל להיעזר בשירותי הקרן זאת בתנאי ותעמוד בתנאי הסף שהציבה הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. עם זאת, נדגיש שעסקי סטרט-אפ יכולים לגשת לקרן אך סיכויי קבלת ההלוואה דרך קרן סיוע לעסקים נמוכות משמעותית מעסקים סטנדרטים, זאת בעקבות אי הבטחת הכנסות תזרימיות בעתיד הקרוב.

קרן סיוע לעסקים- יתרונות הקרן

אז למה לבחור בהלוואה בערבות מדינה ולא בהלוואה בנקאית רגילה? התנאים אשר תקבל מהקרן יהיו טובים ונוחים יותר.

תקופת ההלוואה- קרן הסיוע לעסקים קטנים מעמידה לרשותך הלוואה אשר פרוסה בפניך ל-5 שנים, כאשר ניתן להתחיל לשלם את התשלום הראשון כעבור חצי שנה(גרייס). דבר המאפשר מרווח נשימה להחזר החוב.

ריבית אטרקטיבית- הריבית שתשלם עבור ההלוואה תהיה נמוכה יותר מזו אשר תצטרך לשלם עבור הלוואה בנקאית רגילה כי הסיכון אשר הבנק לוקח עבור מתן ההלוואה נמוך יותר הרי שהמדינה ערבה לך.

ערבות- המדינה מעמידה ערבות של בין70%-85%.

בטחונות- הקרן דורשת בטחונות של בין 10%-25% בטחונות אלה נחשבים לנמוכים מהמקובל.

התנאים אשר קרן סיוע לעסקים קטנים מעמידה בלקיחת הלוואה בערבות מדינה נוחים וטובים יותר וזאת כי אם נמצאת מתאים לקבלת הלוואה, לרוב זה בגלל שהמדינה זיהתה את הפוטנציאל הטמון בעסק שלך ומוכנה לתת לך את הדחיפה הרצויה.

אז למה המדינה עושה זאת? למה הם מעניקים הלוואות לעסקים בערבות מדינה? כי המדינה מבינה שהכלכלה של המדינה תלויה בצורה ישירה בשגשוג עסקים משום שבמצב של שגשוג יש למדינה משאבים רבים לפיתוח, כלומר האינטרס להצלחת העסק שלך הוא משותף בינך ולבין המדינה.

קרן סיוע לעסקים- תהליך הגשת הבקשה

לאחר שקיבלת החלטה כבעל עסק לפנות לקרן סיוע לעסקים בבקשה לקבלת הלוואה בערבות המדינה תצטרך לפנות לגוף המתאם מטעם המדינה(בי די איי או תבור) או ישירות לבנק באמצעות מילוי שאלון אותו עליך למלא ביסודיות ובדייקנות, השאלון ישקף את תמונת הפעילויות העכשוויות והעתידיות של העסק שלך. השאלון כולל ניתוח נתונים פיננסים, בניית תחזית רווח והפסד ותזרים מזומנים עתידי. מכיוון שהגוף המתאם מכיר את העסק שלך דרך התוכנית העסקית מומלץ להיעזר באיש מקצוע שידע למלא את הפרטים בצורה מדויקת וברורה.

בשלב הבא הבקשה תועבר לגוף המתאם בצירוף מסמכים רלוונטים וחשובים לבחינת העסק וכן תיערך פגישת היכרות בין בעל העסק(מבקש ההלוואה)לבין כלכלן לצורך התרשמות, במידה והכלכלן הצליח למצוא את הפוטנציאל בעסקי הוא מעביר את הבקשה לבדיקת הבנק במידה וגם הבנק נתן המלצה חיובית, הבקשה עוברת לדיון ועדת האשראי אשר קובעת את אישור מתן ההלוואה, את סכומה ותניאה.

 

יש לפנות לחברת ייעוץ עסקי לבדיקת זכאות וסיכויי קבלת ההלוואה. כמו כן, חברת הייעוץ יכולה לסייע לכם בתהליך ולכוון אתכם למסלול ההלוואה המתאים ביותר לאופי העסק. סיוע מקצועי מגדיל את הסיכויים לקבלת ההלוואה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה